fbpx

ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני, מנהל ארגון, הנהלת עסק

מטרת ייעוץ ארגוני היא להביא לשיפור המצב בארגון תוך הקפדה על מספר עקרונות אשר יובילו את העסק להצלחה כגון איתור מכשולים, המלצה על פתרונות מתקדמים וקביעת מדדים להצלחה. אין ספק כי בעלי ארגונים רבים יכולים לזהות את הרצון להקים ארגון משמעותי, אבל לעיתים הדרך רצופה בעיות אשר יש לפתור באמצעות קבלת ייעוץ מקצועי. בעלי ארגונים רבים עשויים למצוא את עצמם ברבות השנים עומדים בפני מכשולים אשר עשויים להעיב על עתידו של הארגון. מדובר במכשולים אשר לא תמיד יש ביכולתם לזהות והדבר עשוי להוביל לשורה של בעיות נוספות אשר יהיה קושי להיחלץ מהן.

רגע לפני תיאור המכשולים של העסק במסגרת ייעוץ ארגוני, יש חשיבות עליונה להגדיר את המטרה. לכל עסק מטרות אחרות וסיבות אשר בגינן העסק הוקם. אחת המטרות של עסק היא המקום אליו שואפים להגיע. במסגרת עבודתו יועץ ארגוני מתמקד במטרה של העסק ולצורך כך עליו לעשות שימוש במדד הצלחה אשר יקבע מאוחר יותר את יעילות ההליך. מדד ההצלחה כולל שימוש במספרים ומסגרת זמן. בעסק ניתן להציב יעדים כמו עד שנת 2021 העסק יעקוף את המתחרים שלו. במקרה הזה מדובר במטרה ממוקדת אשר מאפשרת ליועץ הארגוני להתחיל את עבודתו בצורה הטובה ביותר.

איתור נתונים, ניתוח דוחות ומסמכים

חשיבות איתור המכשולים של ייעוץ ארגוני בדרך להצלחה

על מנת לגרום לעסק להצליח במסגרת תהליך ייעוץ ארגוני קיימת חשיבות עליונה לאתר את המכשולים אשר מונעים מהעסק להתרומם. באופן כללי מדובר בשלב אשר מתבצע תוך כדי תנועה במסגרת המצב הנתון. מתוקף כך על הבעלים של העסק להתמקד בסביבת העבודה החיצונית וכן להבין את המבנה הארגוני וכן להבין את יחסי הגומלין בעסק. במסגרת כך, היועץ הארגוני נפגש עם אנשים חיוניים תוך לימוד הנהלים הקיימים וכמובן הקפדה על לימוד נתונים מספריים מטעם מערכות המידע.

הליך ייעוץ ארגוני מתחיל קודם כל באבחון אשר המטרה שלו היא לבחון את הפערים הקיימים בעסק על מנת להגיע למצב בו ניתן למזער את הפערים במטרה להגיע למצב הרצוי. במסגרת השלב הזה היועץ הארגוני עורך ראיונות ואף תצפיות וסקרים והכל במטרה אחת – להכיר לעומק את הפעילות של העסק. בסיום ההליך היועץ מוציא דוח אשר מסכם את הממצאים תוך מסקנות והמלצות. הדוח אשר יוצג למנכ”ל ולאחר מכן יהיה ניתן לקבל החלטות על השינוי הדרוש. במסגרת שלב זה היועץ מציע מגוון דרכים לשינוי תוך קבלת הסכמה מטעם ההנהלה.

איסוף וניתוח נתונים ובחינת מקורות הכנסה

במטרה להבין את היתרונות של ייעוץ ארגוני ראוי לבחון את החשיבות של היועץ במטרה להבין את ההליך. יועץ ארגוני הוא אדם אשר יש לו את המומחיות והידע אשר צבר במהלך השנים במסגרת עבודה עם ארגונים שונים במסגרת עבודתו עם ארגונים עליו להפגין בקיאות רבה במספר רחב של תחומים החל מהדרכה, ניהול, טכנולוגיה, שיווק על מנת לספק ידע בתחומים.

על מנת להציע לארגון ידע רב במספר תחומים עליו להציע פתרון כולל אשר יכלול בין היתר איסוף נתונים תוך בחינת מצב השוק וניתוח אסטרטגיה וחזון אשר הוגדרו במסגרת הגדרת התפקידים. מדובר בנתונים חשובים ביותר אשר המטרה שלהם היא להבין את המתרחש בארגון במטרה להצעיד את הארגון קדימה לעבר המטרות אשר הוגדרו. מטרת ייעוץ ארגוני היא לאפשר מתן פתרונות לבעיות אשר קיימות בארגון. מדובר בפתרונות אשר עשויים להיות הן צרים והן רחבים אשר יובילו לשינוי משמעותי בקרב הארגון.

סדר ארגוני, טבלת משימות

בחינת המצב בצורה אובייקטית

למראית עין הארגון יכול לפתור את הבעיות בצורה עצמאית ללא כל התערבות חיצונית של יועץ, אך בשל העובדה כי על המנהל מוטלת אחריות רבה יש חשיבות להתייעץ עם יועץ ארגוני אשר בוחן את המצב בצורה אובייקטיבית. מדובר באדם אשר אינו מהווה חלק אינטגרלי מהארגון ולכן יש ביכולתו לנתח את מצב הארגון בצורה הטובה ביותר בשל העובדה כי הוא יכול לפעול ללא כל אינטרסים ולהציע מגוון פתרונות.

ייעוץ ארגוני מתאים הן לארגונים אשר מצויים בהליכי צמיחה ושינוי ועם זאת כיום ארגונים רבים משלבים פעילות של ייעוץ במסגרת הניהול השוטף מתוך ידיעה כי מדובר בתחום דינמי אשר משתנה לעיתים קרובות. לא מעט בלי ארגונים מבקשים להסתייע בשירותיו של יועץ ארגוני מתוך מטרה להוביל את הארגון שלהם למקום של שיפור.

ייעוץ ארגוני, סדר וניהול

היתרונות המרכזיים של ייעוץ ארגוני

  • נקודת מבט חיצונית על הארגון: כאשר בוחרים להביא איש מקצוע מבחוץ, הרי ביכולתו להסתכל על הדברים המתרחשים בארגון מנקודת מבט רחבה ולא מנקודת מבט צרה ולהביא זוויות חדשות.
  • ליווי מקצועי: ליווי מקצועי על ידי בעל מקצוע אשר לו ניסיון רב בתחום מקנה לבעלי הארגונים שקט נפשי בידיעה שיש להם אל מי לפנות. מדובר באיש מקצוע אשר לוקח יד ביד את בעלי הארגון תוך בחינת המצב הקיים במטרה להוביל לשינוי.
  • יצירת תשתית להתנהלות נכונה: במסגרת עבודתו של יועץ ארגוני הוא מספק יצירת תשתית להתנהלות נכונה במטרה להפוך את הליכי הניהול בארגון ליעילים יותר תוך הגברת המוטיבציה בקרב עובדים ועד ניהול ובקרת הליכים בארגון.

בשנים האחרונות ניתן לראות את השינוי אשר חל בתרבות הארגונית כתוצאה מתחרות מהירה בין הארגונים השונים. עוד דבר, הארגונים נדרשים להתייצב מול אתגרים שונים הכוללים בין היתר שמירה על ההון האנושי וכן פעילות בסביבה בינלאומית. לפיכך, בעלי הארגונים נדרשים לעמוד מול אותם אתגרים ולעצב מחדש את התרבות הארגונית תוך אפשרות לאפשר לעובדים להתפתח במקום העבודה שלהם.

במסגרת עבודתו בתחום ייעוץ ארגוני על היועץ לפעול בהתאם לכללי אתיקה מסוימים אשר דורשים ממנו מחוייבות מסוימת על מנת להציב בעיות שונות בארגון תוך מציאת פתרונות עבור בעלי הארגון עימם הוא בקשר, זאת בלי להיות גורם דומננטי יתר על המידה, כזה שהארגון עשוי לפתח בו תלות.

שירותים מרכזיים נוספים של MINDED

בקשו שיחה חוזרת
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
דרושים

דרושים יועץ עסקי, מנהל מדיה ומשרות נוספות

ייעוץ ארגוני בנתניה

האחריות הכרוכה בניהול של עסק היא גדולה מאוד, ויש משמעות לכל חתיכה בפאזל, מהבעלים, ועד לאחרון העובדים הזוטרים. אין ספק כי יש ניהול עובדים ורמות

ייעוץ ארגוני ברעננה

לא כל עסק יודע לעבוד נכון, ולכן, שווה לכם להיכנס לתהליך של ייעוץ ארגוני ברעננה, שיעזור באופטימיזציה של העסק.

ייעוץ ארגוני בתל אביב

ניהול של ארגון מכל סוג, הוא אינו דבר פשוט כלל וכלל, שכן כל ארגון הוא שונה ומגיע עם האתגרים שלו. יש הרבה מאוד אספקטים הקשורים

ייעוץ ארגוני בחיפה

העיר חיפה לקחה בשנים האחרונות כמה צעדים קדימה מבחינת קידום עסקים ואזורי מסחר. העיר מתפתחת בקצב מסחרר והרבה מאוד חברות וארגונים בוחרים לעבוד בה, לאור

Call Now Button
התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד, שמי עדי.
במה אוכל לעזור?