fbpx

ייעוץ ארגוני לחברות

גרף עלייה של חברה, הצלחה עסקית של חברה

מה מבדיל חברה מצליחה מחברה שאינה מצליחה? כאשר מודדים הצלחה של חברה מסתכלים על התוצאות הסופיות – מהו מחזור המכירות? מה הם הרווחים? מה הן ההכנסות? וכיוצא באלו. חברה מצליחה נמדדת על פי ערכים מספריים, ובכדי להגיע לתוצאות מספריות טובות וחיוביות יש תהליך שצריך לעבור.

חברה צריכה להתנהל בצורה מסודרת, תוך יישום תכנית עבודה מסודרת ומתאימה. ובכדי להכין תוכנית שכזאת ולדעת כיצד יש להתנהל יש צורך להיעזר בשירותי ייעוץ ארגוני לחברות, יועצים אלו מסייעים לחברות להתנהל בצורה נכונה וחכמה בכל מרכיבי העסק.

הגדרת מנועי ההצלחה של חברה ועסק

תהליך ייעוץ ארגוני לחברות

ייעוץ ארגוני לחברות מספק ליווי אישי לכל אורך התהליך, בין אם מדובר בחברה שעדיין לא קמה ומתחילה את צעדיה הראשונים, ובין אם מדובר בחברה שעומדת בפני משבר כלשהוא ומעוניינת לייעל ולשפר תהליכים.

איך מגיעים למצב בו החברה מצליחה?

הצלחה זה לא דבר שנהיה בן רגע, יש דרך ותהליך שצריך לעבור, וכחלק מהתהליך, להלן רשימה חלקית של מה שצריך לבצע:

  • הגדרת קהל יעד: חברות רבות מנתחות את קהל היעד שלהן בצורה לא נכונה ולא מדויקת מה שמוביל בהרבה מקרים לחוסר הצלחה. כאשר חברה מפתחת מוצר או שירות, היא צריכה להעמיד מול עיניה את קהל היעד, היות והוא גורם מאוד חשוב עבור העסק, המוצר או השירות נועדו לקהל יעד מסוים, הם נועדו לענות לו על צורך כלשהוא, והעסק צריך להבין בדיוק למי הוא פונה, ואיזה צורך הוא ממלא. לכן קיימת חשיבות רבה מאוד להגדרה מדויקת של קהל היעד. בהרבה מקרים אנחנו רואים מוצר שקיים בשוק אך הוא אינו נמכר כפי שהחברה שלו תכננה שימכר, לאחר בירור ובדיקות רואים שהחברה ככול הנראה לא הגדירה נכונה את קהל היעד, לא ידעה למי היא פונה ולא הבינה איזה צורך היא מגיעה למלא. מכאן עלולים להיות הפסדים כלכליים, וזה בהחלט דבר שניתן למנוע בניהול נכון.
  • ניתוח מתחרים: ישנן חברות שלא מנתחות את המתחרים הסובבים אותה, ישנן חברות שאף אינן מזהות מי המתחרים הפועלים בתחום. כדי להצליח חשוב להכיר מי המתחרים, מהן הנקודות החזקות והחלשות, ובהתאם ליצור איזשהוא בידול מולם. צריך להכיר גם את החוזקות והחולשות של העסק שלך, של המוצר שלך. כאשר לא מבצעים ניתוח מתחרים כראוי עלולים לפספס בענק, שכן, הגיוני מאוד שיש כבר מתחרה שמציע את אותו מוצר ואף בזול יותר, ואתה כעסק אם לא ביררת זאת קודם עלול לקבל את זה כהפתעה מוחלטת, ושוב הדרך להפסד כלכלי קרוב מאוד.
  • תכנון פיננסי: חלק בלתי נפרד מעסק מצליח הוא תכנון פיננסי מדויק ומתוכנן מראש. בשלב ההתחלתי של פתיחת העסק יש צורך בהשקעה כספית לא מעטה, וזה עוד לפני שמגיעות ההכנסות. לרוב, הסכום הראשוני מושקע מכיסו הפרטי של היזם \ בעל העסק, וזה סכום שצריך להשקיע בחוכמה, על כן יש לחשב במדויק מהו התקציב הראשוני הנדרש, וכן לתכנן את שאר ההוצאות הצפויות להיות בהמשך פעילות העסק. כמו כן, חלק חשוב בניהול העסק הוא גיוס מקורות מימון, היות ונדרש כסף רב שבמקרים רבים לבעלי העסק אין אותו, והם נדרשים לקחת הלוואות ממקורות מימון לעסקים שונים. על כן יש לבצע גיוס כספים. אחד הדברים החשובים בתחום הפיננסי הוא לוודא שההכנסות תמיד גבוהות מההוצאות. תכנון תקציבים מראש מגדיל את הסיכויים לכך שלא יהיו הפתעות לא צפויות, ולחילופין, חברה שאינה מתכננת את התקציבים כפי שצריך מראש, עלולה להיתקל בהתמודדויות בעייתיות מבחינה כלכלית דבר שעלול להוביל לסגירת העסק ולחובות כספיים.

לסיכום: היתרונות של יועץ מקצועי

ניתן לראות שישנן לא מעט פעולות שצריך לעשות בדרך אל ההצלחה, וצריך לעשות אותן נכון. בכדי ליישם אותם על הצד הטוב ביותר ובהתאמה אישית לעסק שלך חשוב להיעזר במי שבקיא בתחומי הניהול העסקי, הכלכלה וכדומה. היועץ העסקי מגיע את השכלה בתחום, עם ידע וניסיון, ויכול להעניק לך את הכלים המקצועיים לניהול נכון של העסק שלך. זכרו שתכנון נכון יוביל להצלחה, וזה מה שמבדיל בין חברה שמצליחה לחברה שאינה מצליחה.

מאמרים ומדריכים נוספים באתר מינדד

בקשו שיחה חוזרת
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
הגדלת המכירות בעסק

הגדלת מכירות בעסק היא בסופו של יום המטרה העיקרית של כל עסק, אבל לא מדובר במשימה פשוטה כלל וכלל. הרבה מאוד גורמים מעורבים בתהליך, ועל

תהליכי מכירה

שיווק של מוצר או שירות הוא תהליך הדרגתי ומורכב. אולם, רבים מהמשווקים לא מבינים כי תהליך השיווק הוא רק נקודת ההתחלה של גולת הכותרת- המכירה

ייעוץ אסטרטגי

נאמר ויש לכם רעיון אדיר , שירות או מוצר חדש ואתם פשוט יודעים שהוא נועד להצליח, אבל, מהו השלב הבא – כיצד תוכלו לתרגם את

מודל עסקי

המושג “מודל עסקי” הינו מושג דינמי, חדשני וגמיש. יצירת מודל עסקי חיונית לניהול עסקי לעסק ולתפעולו המוצלח. מהו מודל עסקי מוצלח ומהי חשיבותו – צוות

ניהול סיכונים

בשנים האחרונות עלה לכותרות מושג ניהול הסיכונים כאחד התהליכים החשובים והמשמעותיים בארגונים. כאשר הוא מבוצע כהלכה, ניהול סיכונים מאפשר לעסקים וחברות התנהלות עקבית ויציבה במישורים

Call Now Button
התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד, שמי עדי.
במה אוכל לעזור?