fbpx

ליווי ארגוני

אם הגעתם להבנה כי העסק או הארגון זקוקים לסדר מחדש, ליווי ארגוני יספק עבורכם בדיוק את המטרה. בקרו בממר המלא על יתרונות ליווי ארגוני, והסיבות לבחור ביועץ טוב.
ליווי ארגוני ולחיצת ידיים

הרגע הזה, שאתה כבעל חברה \ עסק \ ארגון מחליט שצריך לעשות שינויים בעסק שלך, זהו רגע לא קל, אבל יש בו החלטה שבשביל להגיע אליה צריך הרבה אומץ. ומלבד האומץ, יש ברגע הזה הרבה מקום לשינויים ולשיפורים בשביל להגיע למצב שהעסק מרוויח ומצליח. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בדברים בשביל לגרום לעסק שלך גם כן להמריא. ישנן חברות מקצועיות המציעות שירותים מקצועיים של ליווי ארגוני, כי כל ארגון צריך להיות בסטטוס מתמיד של רצון לשפר את ההתנהלות והתהליכים שקורים בו.

ארגון בצמיחה

המטרות המרכזיות של ליווי ארגוני

ליווי ארגוני זהו למעשה שירות שניתן בידי יועץ מקצועי, אשר נצמד לארגון \ חברה ומסייע לה בשיפור התהליכים. ליווי זה נוגע לא מעט בעובדי הארגון, כאשר מתבצעים שינויים בארגון, הראשונים שיושפעו מכך אלו העובדים. בכלל כדי שארגון יעבוד בצורה בריאה ויעילה צריך לנהל את העובדים בצורה מסוימת. לדוגמא, בעלי עסק רבים מבצעים גיוס עובדים בצורה לא אפקטיבית. תהליך הגיוס לא מתבצע בצורה הנכונה (למשל: משרה לא מנוסחת נכון מבחינת דרישות, מביאים לראיון מועמד שאינו מתאים מראש, מתפשרים על שכר למועמד על אף שאינו צריך לקבל שכר שכזה וכדומה), מה שגורם לכך שהעובדים המגיעים אינם מתאימים לתפקיד שלהם, לעתים אין התאמה מבחינת תכונות העובד ולעתים הגדרת התפקיד אינה נאמרת כראוי ולא מוגדרת מלכתחילה.

עניין אחר מבחינת ניהול העובדים הוא שלעתים העובדים אינם מסופקים מעבודתם ואינם מרוצים, עובד שאינו מרוצה תפוקתו יורדת ומכאן עלול להשפיע ישירות על לקוחות החברה ואף על חבריו לצוות, שלפעמים המרמור של אחד מהצוות שאינו מרוצה עובר בין כל יושבי המשרד, אתם וודאי מכירים את התופעה, לעתים הם חשים שאינם מתוגמלים כראוי, וגם כאן עלולה תפוקתם לרדת. ייעוץ ארגוני חיצוני שמספק ליווי ארגוני עוזר למנהל הארגון לבצע בצורה נכונה יותר את הגיוס, לנהל את העובדים נכון, לתת כלים לתגמול ראוי שלהם ולשמר אותם כך שיהיו מרוצים וירצו להמשיך לעבוד ויתנו תפוקה טובה ובכך ישפיעו על לקוחות מרוצים והעסק רק ירוויח מכך. קראו גם בנושא הערכת עובדים.

הצבת מטרות, רעיונות

איך יועץ יכול לשנות דפוסים בעייתיים?

יועץ שמגיע בכדי לבצע ליווי ארגוני מטמיע שינויים בתוך המערכת כולה. הוא צופה בהתנהלות של עובדי המקום, ומנתח אותה. בוחן היכן נמצאות הבעיות ומזהה אותן, מציע פתרונות לשיפור ואותן כותב בתוכנית מסודרת. כמובן שכל הדברים הללו נעשים בשיתוף עם הצוות המנהל ועם צוות העובדים. בתהליך זה חשוב להציב מטרה שאליה מעוניינים להגיע, המטרה צריכה להיות מוגבלת בזמן ומדויקת ככול האפשר, ניתן להציב גם יעדים אשר יסייעו בהגשמתה.

מדוע יש צורך בליווי ארגוני חיצוני? האם לא יכול אדם מתוך החברה לבצע את השינויים הללו באופן עצמאי? התשובה היא שלילית. ונסביר גם מדוע. ישנם מנהלים רבים שבטוחים שעבודתם נעשית בצורה מושלמת, אך הם לא רואים את התמונה כולה, הם לא שמים לב שהעובדים אינם מרוצים, הם אינם רואים שהלקוחות נוטשים, הם לא מזהים ירידה ברווחים. מנהל טוב ככול שיהיה, לא בהכרח יבצע את כל תפקידי הניהול בצורה מושלמת, ויכולים להיות לו הרבה פערי ידע בתחום הניהול, וחשוב לדעת זאת לפני שיהיה מאוחר מידי והעסק יהיה בנסיגה. ייעוץ עסקי הינו בעל ידע ניהולי מוכח.

אדם המגיע מתוך החברה אינו רואה את הדברים בצורה אובייקטיבית, כאשר מסתכלים מבחוץ, ניתן לראות טוב יותר את הבעיות והכשלים ואיתם להתמודד. כמו כן, היועץ המקצועי שמגיע מבחוץ מגיע עם כלים מקצועיים ומיומנויות אותם רכש בהשכלתו, ובניסיון שלו עם לקוחות אחרים. כפי שאמרנו בתחילה, כדי לבצע שינוי בארגון צריך הרבה אומץ, כי אתה למעשה מודה בכך שההתנהלות אינה טובה דיה, ויש בה מקומות לשיפור. אולם הרווח (ולא מדובר על רווח כספי בלבד) שמגיע לאחר מכן גדול מאין כמוהו. צריך למצוא את המקומות אותם כדאי לשפר, ובהתאם כמובן להצמיד תכנית פעולה המסייעת להגשמת המטרה ומכאן השמיים הם הגבול.

קראו גם את המאמרים הבאים

תוכן עניינים

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
הערכת עובדים בארגון

אחת השיטות הנפוצות ביותר לבדוק את איכות העובדים במקום העבודה, היא ביצוע הערכת עובדים בארגון אשר נותנת קנה מידה ביחס לתפקודו של העובד והאם הוא

התייעלות עסקית

המטרה של כל עסק שנפתח הוא לעבור את השנה הראשונה אשר נחשבת כקשה ביותר ואינה מביאה לרווחיות של העסק ולאחר מכן להתחיל בתהליך של התייצבות

English

Winning Business Consulting for Economic Growth! Strategy and Creativity: We will build with you a detailed and comprehensive business plan that includes data analysis and

ייעוץ עסקי עיצוב

אמנים ומעצבים? המאמר הבא בשבילכם..! במאמר נסביר מהו ייעוץ עסקי עיצוב? כיצד מנהלים נכון עסק בתחום העיצוב? וגם, מהם כללי הברזל שחייבים להכיר.

גיוס הלוואות-קורונה

תן לנו לדאוג לעסק שלך! בדוק זכאותך עכשיו + 0 לקוחות מרוצים 0 % הצלחה בגיוס הלוואות + 0 סה”כ כספים שגוייסו ללקוחותינו השאר פרטים

דברו איתנו
אודות אורי מלר - מנהל חברת MINDED
אורי מלר
אודות עדי איצקין - מנהלת חברת MINDED
עדי איצקין
בקשו שיחה חוזרת
Call Now Button
התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד, שמי עדי.
במה אוכל לעזור?