fbpx

ליווי ארגוני

ליווי ארגוני ולחיצת ידיים

הרגע הזה, שאתה כבעל חברה \ עסק \ ארגון מחליט שצריך לעשות שינויים בעסק שלך, זהו רגע לא קל, אבל יש בו החלטה שבשביל להגיע אליה צריך הרבה אומץ. ומלבד האומץ, יש ברגע הזה הרבה מקום לשינויים ולשיפורים בשביל להגיע למצב שהעסק מרוויח ומצליח. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בדברים בשביל לגרום לעסק שלך גם כן להמריא. ישנן חברות מקצועיות המציעות שירותים מקצועיים של ליווי ארגוני, כי כל ארגון צריך להיות בסטטוס מתמיד של רצון לשפר את ההתנהלות והתהליכים שקורים בו.

ארגון בצמיחה

המטרות המרכזיות של ליווי ארגוני

ליווי ארגוני זהו למעשה שירות שניתן בידי יועץ מקצועי, אשר נצמד לארגון \ חברה ומסייע לה בשיפור התהליכים. ליווי זה נוגע לא מעט בעובדי הארגון, כאשר מתבצעים שינויים בארגון, הראשונים שיושפעו מכך אלו העובדים. בכלל כדי שארגון יעבוד בצורה בריאה ויעילה צריך לנהל את העובדים בצורה מסוימת. לדוגמא, בעלי עסק רבים מבצעים גיוס עובדים בצורה לא אפקטיבית. תהליך הגיוס לא מתבצע בצורה הנכונה (למשל: משרה לא מנוסחת נכון מבחינת דרישות, מביאים לראיון מועמד שאינו מתאים מראש, מתפשרים על שכר למועמד על אף שאינו צריך לקבל שכר שכזה וכדומה), מה שגורם לכך שהעובדים המגיעים אינם מתאימים לתפקיד שלהם, לעתים אין התאמה מבחינת תכונות העובד ולעתים הגדרת התפקיד אינה נאמרת כראוי ולא מוגדרת מלכתחילה.

עניין אחר מבחינת ניהול העובדים הוא שלעתים העובדים אינם מסופקים מעבודתם ואינם מרוצים, עובד שאינו מרוצה תפוקתו יורדת ומכאן עלול להשפיע ישירות על לקוחות החברה ואף על חבריו לצוות, שלפעמים המרמור של אחד מהצוות שאינו מרוצה עובר בין כל יושבי המשרד, אתם וודאי מכירים את התופעה, לעתים הם חשים שאינם מתוגמלים כראוי, וגם כאן עלולה תפוקתם לרדת. ייעוץ ארגוני חיצוני שמספק ליווי ארגוני עוזר למנהל הארגון לבצע בצורה נכונה יותר את הגיוס, לנהל את העובדים נכון, לתת כלים לתגמול ראוי שלהם ולשמר אותם כך שיהיו מרוצים וירצו להמשיך לעבוד ויתנו תפוקה טובה ובכך ישפיעו על לקוחות מרוצים והעסק רק ירוויח מכך. קראו גם בנושא הערכת עובדים.

הצבת מטרות, רעיונות

איך יועץ יכול לשנות דפוסים בעייתיים?

יועץ שמגיע בכדי לבצע ליווי ארגוני מטמיע שינויים בתוך המערכת כולה. הוא צופה בהתנהלות של עובדי המקום, ומנתח אותה. בוחן היכן נמצאות הבעיות ומזהה אותן, מציע פתרונות לשיפור ואותן כותב בתוכנית מסודרת. כמובן שכל הדברים הללו נעשים בשיתוף עם הצוות המנהל ועם צוות העובדים. בתהליך זה חשוב להציב מטרה שאליה מעוניינים להגיע, המטרה צריכה להיות מוגבלת בזמן ומדויקת ככול האפשר, ניתן להציב גם יעדים אשר יסייעו בהגשמתה.

מדוע יש צורך בליווי ארגוני חיצוני? האם לא יכול אדם מתוך החברה לבצע את השינויים הללו באופן עצמאי? התשובה היא שלילית. ונסביר גם מדוע. ישנם מנהלים רבים שבטוחים שעבודתם נעשית בצורה מושלמת, אך הם לא רואים את התמונה כולה, הם לא שמים לב שהעובדים אינם מרוצים, הם אינם רואים שהלקוחות נוטשים, הם לא מזהים ירידה ברווחים. מנהל טוב ככול שיהיה, לא בהכרח יבצע את כל תפקידי הניהול בצורה מושלמת, ויכולים להיות לו הרבה פערי ידע בתחום הניהול, וחשוב לדעת זאת לפני שיהיה מאוחר מידי והעסק יהיה בנסיגה. ייעוץ עסקי הינו בעל ידע ניהולי מוכח.

אדם המגיע מתוך החברה אינו רואה את הדברים בצורה אובייקטיבית, כאשר מסתכלים מבחוץ, ניתן לראות טוב יותר את הבעיות והכשלים ואיתם להתמודד. כמו כן, היועץ המקצועי שמגיע מבחוץ מגיע עם כלים מקצועיים ומיומנויות אותם רכש בהשכלתו, ובניסיון שלו עם לקוחות אחרים. כפי שאמרנו בתחילה, כדי לבצע שינוי בארגון צריך הרבה אומץ, כי אתה למעשה מודה בכך שההתנהלות אינה טובה דיה, ויש בה מקומות לשיפור. אולם הרווח (ולא מדובר על רווח כספי בלבד) שמגיע לאחר מכן גדול מאין כמוהו. צריך למצוא את המקומות אותם כדאי לשפר, ובהתאם כמובן להצמיד תכנית פעולה המסייעת להגשמת המטרה ומכאן השמיים הם הגבול.

קראו גם את המאמרים הבאים

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

MINDED - ייעוץ עסקי