fbpx

מימון לעסקים

מימון לעסקים, הלוואה, כסף

דבר ידוע הוא שהקמת עסק חדש מצריכה השקעה כספית גדולה מאוד. יזמים אמנם שופעים ברעיונות טובים ומוצלחים ויודעים מה החזון שלהם ואפילו מה דרכי הפעולה, המטרות והיעדים אך כל זה אינו שווה ללא כסף. גם כאשר ישנו עסק קיים, מידי פעם עולה הצורך להגדיל אותו, גם בדוגמא הזאת הכסף מהווה פקטור משמעותי. אך אל לכם לוותר, נספר כאן שיש חברות מקצועיות המציעות ליווי מקצועי בתחום של מימון לעסקים. מדובר ביועצים מורשים מטעם קרן ערבות המדינה, קרנות הסוכנות היהודית וקרן פועלים. יועצים אלו בודקים ובוחנים את הצרכים של העסק, את האפשרויות השונות לגיוס המימון ולמעשה בונים תכנית עסקית פיננסית מלאה בהתאמה אישית. התהליך נעשה תוך ליווי מקצועי עד לרגע בו מתקבל האישור לגיוס המימון.

מילון מונחים פיננסים, יצירתיות

הדברים שחשוב לדעת רגע לפני פנייה למימון

לפני שאתם ניגשים לגיוס הכספים, חשוב שתהיה בידכם תכנית עסקית מפורטת, צריך לדעת היטב מהם היעדים של העסק ומה צריך לבצע בשביל להגיע אליהם. היעדים צריכים להתכתב עם המציאות ולהיות מחושבים בהתאם לתקציב. ישנן חברות רבות המספקות שירותי מימון לעסקים שיציעו גם לכם את שירותיהם, אולם יש לשים לב היטב מהם התנאים של ההלוואות, לא תרצו להגיע למצב של השקעת כספים מעבר למה שביכולתכם לשאת. חברות רבות אף מציעות שירותים של ייעוץ עסקי ויחד איתם חשיבה על התקציב והמקורות מהם ישאבו אותו.

הבירוקרטיה הישראלית גורמת לא אחת לבעלי עסק לנהל מאבקים מתישים ארוכי טווח, גם הבנקים לא טומנים ידם בצלחת ומקשים על קבלת אשראי. אלו מקשים על בעלי העסקים לגייס כסף עבור הקמת עסק וכן עבור הגדלתו. בעל העסק עושה הרבה מאוד דברים לבדו לצורך הצלחת העסק שלו, ולפעמים צריך לעצור ולחשוב האם ניתן לקבל עזרה ממישהו מקצועי שמתמחה בדברים האלו. ישנן אופציות רבות לאפשרויות מימון ממקורות שונים, ואנו במאמר זה נפרט עליהם.

בנק, ייצוגיות, פגישה

מימון לעסקים מבנקים

כשמדובר בעסק קטן ובינוני קשה לעמוד בסטנדרטיים אותה מעמידים הבנקים השונים בישראל. ועד כמה שזה נשמע לא הגיוני, עסקים קטנים ובינוניים נדרשים לשלם ריביות גבוהות יותר לעומת עסקים גדולים. רק מחצית מהעסקים הקטנים מקבלים אישור להלוואה בנקאית. חשוב להבין שהבנק אמנם אמצעי מימון לעסקים עיקרי עבור עסקים קטנים ובינוניים בישראל אך הוא ממש לא האופציה היחידה. במידה ובכל זאת קיבלת אישור להלוואה מהבנק, הכרחי לבדוק את נוסח הערבות כלפי הבנק, היות ובעלי המניות של החברה נצרכים לחתום על ערבות אישית. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון – מהן ההתניות החשבונאיות שמבטיחות את החזר ההלוואה לבנק, אלו נקבעות בהתאם לסכום ההלוואה, מיהו בעל העסק ומהו העסק. במידה והעסק לא עומד בתנאים שנקבעו הבנק רשאי לפרוע את ההלוואות במיידי או להעלות את אחוז הריבית.

הלוואות לעסק, חישוב הכנסות

מימון לעסקים בסיוע המדינה

קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים מאפשרת הלוואה בערבות המדינה. הלוואות אלו מתאימות לעסקים מתחיל וצומח בקשיים כלכליים ואף להרחבה של עסק. מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה מציע הלוואות להקמת מפעלים תעשיתיים, מלונות, מפעלי תיירות וכדומה ולהרחבתם. מי שבסופו של דבר מחליט במרכז ההשקעות על ההלוואה הוא "המנהלה": נציגי משרד הכלכלה, משרד האוצר, משרד התיירות, משרד החקלאות, משרד ראש הממשלה ונציגי ציבור.

הלוואות אלו הניתנות בערבות המדינה כוללות תנאים נוחים, וריבית נמוכה משמעותית יחסית לריבית שמציעים הבנקים. גם תהליך הגשת הבקשה נחשב נוח ופשוט ואף אין צורך במתווכים. תנאי התשלום: פריסה לחמש שנים, ואת התשלום הראשון ניתן לדחות בחצי שנה. חשוב לשים לב: ניתן לקבל הלוואה אחת בלבד לאותה החברה באותו הזמן.

פירוט נתוני עסק, גרף דיגיטלי עסקי

מימון לעסקים באמצעות קרן הון סיכון

קרן הון סיכון יודעת לזהות עסקים עם פוטנציאל הצלחה גבוה, בעסקים אלו היא משקיעה וברווח גדול. הקרנות מתחלקות לפי תחומים, לדוגמא: תעשייה, קולנוע, חינוך, הייטק ועוד. מימון לעסקים באמצעות קרן הון סיכון מצריכה עבודה מקיפה: הצגת סקרי שוק, תכנית עסקית מקצועית, מהי ההתכנות האמיתית לעסק וכן הנהלה מיומנת. כמו כן, קרן כזו דורשת אחוזים גדולים יותר מהחברה, אולם ניתן לראות בה יתרון חשוב ומרכזי: ניתן להשקיע סכומי כסף דיי גדולים בזמן קצר.

מימון לעסקים באמצעות קרנות מימון פילנתרופיות

מדובר בקרנות ללא מטרת רווח, קרנות אלו ממומנות בעזרת תורמים. קיימות קרנות רבות, חשוב לעשות סקר שוק כדי לזהות את זו שמתאימה ביותר לצרכים של העסק שלכם. גם מימון לעסקים באמצעות מימון המונים מקבל יכול להיות אופציה מעניינית. עידן הדיגיטל ההולך ומתקדם בשנים האחרונות הכניס לזירה שחקן נוסף והוא פלטפורמת מימון המונים. היום ניתן לראות אנשים רבים שמנסים את מזלם בפלטפורמה החברתית, עסק מתחיל המנסה להקים עסק, וכמוהו גם עסק קיים שמנסה להרחיב את פעולתו, נכנסים לעולם הדיגיטל. שם יכולים לקבל תמיכה כספית או תרומות מאנשים פרטיים. כספים אלו מאפשרים לבעל העסק לקדם את מטרותיו העסקיות. קיימות חברות רבות המציעות שירותים אלו.

מימון המונים הינו בעל יתרונות רבים: ניתן להגדיר את הסכום אותו רוצים לקבל כמטרה של הפרויקט, ניתן לקבל את הכסף בכל יום במהלך המימון, ניתן להגדיר תשורות אותם יקבלו התורמים ובכך למעשה לשכנע לתרום, ניתן לקבל הוראות קבע ועוד. מימון לעסקים באמצעות מימון המונים מצריך מבעל העסק ליצור סרטון וידאו איכותי שידבר על הפרויקט ועל החשיבות לתרום לו ולקדם את הסרטון במקורות הדיגיטל השונים.

מימון לעסקים, בקשת הלוואה לעסק

מימון לעסקים – סיכום המאמר

לסיכום, ראינו כי יש אפשרויות רבות ומגוונות לגיוס מימון לעסקים, ישנם הבדלים בין עסקים קטנים ובינוניים לעסקים גדולים. חשוב לדעת לפני כן מהי התכנית העסקית ומהו התקציב הדרוש. ישנן חברות מקצועיות שתחום ההתמחות שלהן הוא מימון לעסקים, אלו יודעות היטב לבנות את התהליך הנכון על מנת לקבל מימון בתנאים הטובים ביותר, הן יודעות לאן לפנות ומה מתאים בדיוק לעסק שלך. כאשר עושים זאת באופן עצמאי לא תמיד מגיעים לתוצאות הנכונות ואף עלולים להפסיד בדרך כסף רב שהיה יכול להיחסך לולא כן.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

MINDED - ייעוץ עסקי