fbpx

מימון לעסק חדש

מימון לעסק חדש, הלוואה לעסק

כל מי שנמצא בתהליך של הקמת עסק יודע שחלק חשוב ומהותי בתהליך הוא השגת מימון לעסק חדש. עסק חדש דורש תקציבים רבים שלא תמיד קיימים אצל היזם, ולכן הוא נדרש לחפש מקורות מימון שיסייעו לו בזה.

אפשרויות המימון העומדות לרשותכם

מקורות מימון לעסק חדש יכולים להגיע ממספר גורמים, כאשר לכל עסק יתאים מקור אחר. לדוגמא:

  • הלוואה בערבות המדינה – כלומר, הכסף עצמו מגיע מהבנק, אולם המדינה משתתפת בביטחונות שדרושים לצורך קבלתה. טרם הפניה לגורם זה, יש לבדוק את הזכאות לקבלת ההלוואה במסלול עסקים בהקמה. עסקים רבים מבקשים סכומים יחסית גבוהים ואינם מקבלים את ההלוואה היות ואין להם את הביטחונות הדרושים.

בכדי לקבל את ההלוואה ממקור זה יש להכין תכנית עסקית, אותה בודק כלכלן מטעם המדינה המאשר אותה יחד עם הבנק המלווה. את ההלוואה מקבל היזם עצמו.

בכדי להציג תכנית עסקית יש לפנות לשירות של יועץ עסקי הבקיא בעולם הפיננסי, בעזרת הידע והניסיון שלו יוכל לכתוב עבורך תכנית עסקית מסודרת אותה תוכל להציג לגורמים הרלוונטיים. גובה ההלוואה המקסימלי הינו 500,000 ₪. 

עזרה לגיוס מימון

אפשרויות מימון לעסק חדש נוספות

  • הלוואה דרך קרן נתן – קרן זו מספקת הלוואה להקמת עסק ללא ריבית. היא מתבססת על תרומות. באמצעות אפשרות זו ניתן לבקש הלוואה בסכום של עד 240,000 ₪, פריסת התשלומים נקבעת מול הקרן עצמה. החיסרון באפשרות הזו הוא התהליך הארוך שיש לעבור בכדי לקבל זכאות להלוואה ובנוסף לכך אחוז המקבלים אינו גבוה.
  • גיוס המונים. בשנים האחרונות, עם התרחבות העידן הדיגיטלי והרשתות החברתיות אנחנו עדים לטרנד של גיוס המונים שהולך ותופס תאוצה. ישנן פלטפורמות המספקות את התשתית, דרכן למעשה מציג היזם את הבקשה לגיוס הכספים, ולמעשה הגולשים באינטרנט נחשפים למוצר או לעסק המבקש את הסיוע הכספי ויש באפשרותם לתרום. זוהי דרך נוספת לקבל את הכסף הנדרש עבור העסק החדש.

איזו אופציית מימון מתאימה לעסק שלי?

על מנת לדעת איזו אופציה עדיפה לבית העסק שלך יש לבצע מחקר מעמיק ויסודי אודות העסק והמוצר שלך. מימון לעסק חדש זהו שלב שיש לבצע לאחר חשיבה ובירור מדויק. היזם שמעוניין להתקדם עם המוצר שלו ומגיע לשלב זה, צריך להיות בקיא בעולם הכלכלי והעסקי, צריך לדעת  במדויק כמה כסף יידרש לו בתחילת התהליך – טרום הקמת העסק, וכמה לכל שלב ושלב במהלך ההקמה והפעילות השוטפת של העסק. פריסת התשלומים לדוגמא, היא שיקול משמעותי בקבלת ההחלטות, היזם צריך להיות בטוח שיוכל לעמוד בהחזר ההלוואה עד פירעונה הסופי.

על כן מומלץ להיוועץ ביועץ כלכלי לעסקים שמגיע עם הידע והניסיון, ובעזרת כלים מקצועיים ומיומנויות יודע לזהות את האופציה הטובה ביותר לבית העסק שלך. הוא מנתח את התקציב הראשוני שעומד לרשותך, וכן את ההוצאות הצפויות וגם את אלה שאינן צפויות. 

מימון לעסקים, הלוואה, כסף

תכנון נכון וראייה לטווח ארוך

עסקים רבים אינם מתכננים את העסק שלהם מראש, ועל כן עלולים להיפגע ממשברים כלכליים כאלה ואחרים שעלולים לפגוע בעסק, בעובדים, ואפילו בכספו הפרטי של היזם \ בעל העסק. ייעוץ עסקי יודע לנתח את המצב כך שדרך ההתבוננות והניתוח יוכל לייעץ לך אם מבחינה כלכלית אתה יכול ללכת למהלך כזה של הקמת עסק או שאולי אין לך מספיק כסף בשביל זה.

יועץ עסקי בונה יחד איתך את התכנית העסקית, אותה יש להציג למקור המימון ממנו מבקשים הלוואה. תכנית עסקית צריכה להכיל את כל המידע אודות המוצר\השירות\העסק, לדוגמא: מטרת העסק, מיהו קהל היעד – מהם הצרכים שלו וכיצד המוצר יכול להוות פתרון עבורם, ניתוח מתחרים – חוזקות וחולשות, בידול העסק (הייחודיות שלו מול המתחרים), תקציב ראשוני קיים, מהו התקציב הנדרש להמשך הפעילות, מהם פעולות השיווק שיש לבצע, היכן ימוקם העסק וכדומה.

כפי שניתן לראות מימון לעסק חדש אינו דבר של מה בכך, הוא בהחלט דורש מחשבה רבה וליווי מקצועי, יועץ עסקי יוכל לספק לך את השקט הנפשי, כך שתוכל להתמקד בניהול העסק ולא בבעיות כלכליות ובבירוקרטיה מול הבנקים, קרנות הלוואות וכדומה. 

מדריכים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד, שמי עדי.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button