fbpx

מתי הכי נכון לגייס כסף לעסק?

גיוס כסף, חשבונאות, חישוב כסף

"נחכה שהעסק יעבוד ואז נגייס כסף?..", "אני חושב שכדאי לגייס את הכסף כשנצטרך אותו", "נסתדר עם מה שיש..", "עוד שנה יהיה מספיק כסף להתרחב…" – אלו משפטים מוכרים לכם? הרבה יזמים ובעלי עסקים אומרים את המשפטים האלו אך האם זה נכון? התשובה היא לא!

אז, מתי נכון לגייס כסף לעסק? ההחלטה מתי לגייס כסף היא החלטה אסטרטגית ויכולה להיות מאוד משמעותית לחיי העסק ופעילותו. לא פעם עיכוב בגיוס כסף גרם לאיבוד הרעיון העסקי, קשיים תזרימיים, עיכוב בהתרחבות העסק ואף במקרים רבים גרם לסגירת העסק.

אייקונים של בית וטלפון

אז מתי מגייסים כסף?

דווקא כשהמצב הפיננסי שלנו הכי טוב! וזה אומר בדרך כלל כשאנחנו עדיין לא צריכים את הכסף.

כן, אני יודע, זה נשמע לא הגיוני אך אסביר. הבנקים בוחנים את בקשת האשראי שלכם בהתאם לרמת הסיכון אותו הם צריכים לקחת. הבנק רוצה לדעת שאתם יודעים להתנהל פיננסית ולכן ירצה לראות את דפי חשבון הבנק שלכם ולראות שלא היו החזרים בחשבון ושאתם מנהלים את החשבון כראוי,  הבנק ירצה להבין שאתם רציניים ומבינים לקראת מה אתם הולכים ולכן תכנית עסקית מפורטת ואיכותית בעיניי הבנק מעידה על הרצינות של היזמים. כמו כן, ירצו להיפגש עמכם ולהתרשם מכם באופן אישי כי אין טוב יותר ממראה עיניים ומשיחה אישית.

הרבה בעלי עסקים ויזמים אומרים לי " לי לא יתנו הלוואה כי אני במינוס" אז ארגיע אתכם ואומר שמינוס, לצערי, הוא נורמה חברתית וזה כבר נושא למאמר בפניי עצמו אך זה לא מהווה תנאי לקבלת הלוואה בבנק.

מעוניינים להתרחב?

חושבים שהרגע הנכון להתרחב יהיה כאשר תחסכו מספיק הכסף לבצע זאת? טעות. בעל עסק רווחי אשר חושב להרחיב את פעילותו העסקית, הבנק ישמח להיות פרטנר ולהושיט יד לעזרה ולממן את ההרחבה. חשוב לתכנן מראש את תקציב ההשקעה, להבין את הגידול במחזור והרווחיות שההרחבה צפויה להביא לעסק ולהתכונן לכך לפני. לדוגמא –  עסק שמעוניין לעשות קירוי חורף יערך לכך כחצי שנה לפני בהיבט גיוס הכספים.

נמצאים בקשיים תזרימיים?

לא הייתי ממליץ לחכות ליום טוב יותר כי המצב צפוי רק להידרדר אם לא יטופל בהקדם. הבנק יבחן אתכם ביתר רצינות כשתיקחו אחריות ותיקחו כסף לטובת הפעילות העסקית. עוד הייתי ממליץ כי אם אתם יודעים כי צפויה לרדת לכם הלוואה או תשלום שאינכם תוכלו לעמוד בו, גשו לבנק לפני שזה יקרה והכינו אותו לכך.

הבנק גם יראה זאת בעין טובה יותר וגם יהיה פנוי יותר לעזור לכם כי יבין שאתם שולטים במצב.

כסף, מאות דולרים

נמצאים בחובות?

ככל שתמתינו יותר כך יהיה קשה יותר לאתר מימון מתאים שיוציא אתכם מהבוץ. כדי שהבנק ישקול את בקשתם, יש להכין תכנית ברורה לשינוי הנדרש בעסק. בנקודה זו, הבנק צריך לראות הוכחה שהפעם תעמדו בתכנית העסקית שלכם ושהתכנית הזו תוציא אתכם מהחובות הפיננסים הנצברים בתקופה סבירה.
אבל מעבר לזאת, לבנק חשוב להבין שאתם בשליטה ויודעים מה אתם עושים ויחפש את הסיבות לתת בכם אמון מחדש.

לרוב במצבים כאלו, בנקים ואפיקי מימון אחרים לוקחים בחשבון בקבלת ההחלטה אם לאשר מימון נוסף, האם יש ליווי של יועץ עסקי מקצועי אשר עוזר ומנחה בבקרה, בהכוונה ובבניית התכנית ליציאה מהמצב הזה.

לסיכום זה הזמן לגייס כסף

ההמתנה על הגדר לא תביא אתכם לתוצאות! חשוב לגייס את הכסף בזמן הנכון ולפני שאתם כבר בצרות וזאת כדי שתוכלו להיענות בחיוב לבקשתכם ובתנאים נוחים כך שיהיה אפשרי להחזיר את ההלוואה בלי לקרוע את הכיס.

כדאי לגייס כסף טרם הקמת העסק כשאנחנו נמצאים במצב הפיננסי הטוב ביותר שלנו ולבנות תכנית עסקית מקצועית ואיכותית, לבנות תקציב הקמה ברור אשר לוקח בחשבון את כל ההוצאות הצפויות והלא צפויות ולהציג מודל הכנסות צפוי ריאלי ואף מחמיר ולא כזה שהיינו חולמים עליו. בניית מס' תחזיות מהאופטימית לפסימית ביותר, יפגין לבנק שאתם הכנתם את עצמכם לכל תרחיש ותדעו להחזיר את ההלוואה גם אם התרחיש הגרוע ביותר יקרה.

עדיין מתלבטים? אשמח תמיד לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

קראו גם את המאמרים הבאים

נשמח לשוחח
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד, שמי עדי.
במה אוכל לעזור?
Call Now Button