fbpx

תוכנית עסקית הלוואות

הקמתם עסק חדש ומחפשים הלוואה? זקוקים למימון לשם צמיחה עסקית? תוכנית עסקית הלוואות הנעשית בצורה הנכונה, תצליח להשיג עבורכם את ההלוואה המשתלמת בתנאים טובים.
תוכנית עסקית הלוואות, דוחות תרשים

הקמת עסק חדש מצריכה השקעה כספית גדולה, שלביה הראשונים של הקמת עסק מתחילים בגיוס כספים. אחד המקורות הכספיים הם לקיחת הלוואה. ישנם סוגים רבים ושונים של הלוואות, חשוב להכיר אותן לפני קבלת ההחלטה, שכן כדאי לתכנן נכון את התקציב, מקור ההלוואה, מה תנאי החזרת התשלומים וכדומה, כל אלו ישפיעו בסופו של דבר על הארגון כולו.

לעיתים, יזמים רבים המקימים עסק, מתכננים באופן עצמאי את כל נושא גיוס הכספים, מבלי להתחשב בתקציב העומד לרשותם וביכולתם הכלכלית. תכנון לא נכון עלול לגרום לנזק כלכלי עצום של בית העסק כולו ולחובות רבים. ישנן חברות מקצועיות שיודעות להכין תוכנית עסקית הלוואות, הן לומדות את בית העסק על כל זוויותיו. ויודעות לספק תוכנית המתאימה בדיוק לארגון.

מילוי טופס

סוגי הלוואות לבעלי עסקים וחברות

סוג אחד של הלוואה הינו הלוואה בערבות המדינה. המדינה ערבה לחלק גדול מההלוואה ומשום כך סכום הכסף הראשוני הנדרש ממך נמוך יותר לעומת הלוואות בנקאיות רגילות. הלוואות אלו מתאימות לעסקים קטנים ובינוניים. אלו ניתנות לעסקים קיימים לצרכי הון חוזר והשקעה ואף לעסקים בהקמה.

אנשים המעוניינים בהלוואה שכזו, כמו כל הלוואה, מומלץ שיפנו לחברות מקצועיות המספקות שירותי הכנת תוכנית עסקית הלוואות. חברות שבכל זאת מעוניינות להכין לעצמן את התכנית העסקית להלוואות בערבות המדינה, שימו לב, להלן מספר המלצות איך לעשות את זה נכון: כתבו תכנית עסקית ממוקדת: יש להציג בצורה מדויקת את צרכי האשראי של העסק על מנת לקבל המלצה חיובית בקרן. בתכנית יש להסביר במדויק להיכן יופנו הכספים הדרושים. יש להסביר מדוע פניתם לקרן להלוואות בערבות המדינה. כתבו תכנית בצורה מקצועית: יש להשתמש בשפה כלכלנית מקצועית ובסגנון כתיבה גבוה, כמובן ללא שגיאות כתיב.

הציגו את הדוחות הכספיים בצורה יסודית: לא מספיקה הצגה יבשה של הנתונים, ניתוח מקצועי של מגמות פיננסיות, חישובים באחוזים, ובכלל להציף במידע פיננסי שעשוי לעזור לקבל את כספי הקרן. בססו את דבריכם בהנחות מציאותיות. לעתים עדיף לבקש סכום נמוך יותר אך מציאותי מאשר להגזים ולקפוץ מעל הפופיק ובכך להסתכן בקבלת ההלוואה.

ע”פ נתוניה הרשמיים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, אחוז ההצלחה בקרב חברות המגישות בקשה לאשראי עומד על 50% בלבד! מה שניתן ללמוד מנתון זה הוא שרק אחד מכל 2 עסקים שמגיש בקשה לקרן בקשתו מתקבלת.

תוכנית עסקית הלוואות, חישוב נתונים, מחשבון

תוכנית עסקית הלוואות אצל קרן עצמאית

במידה ופניתם באופן עצמאי לקרן וזאת פנתה אליכם בשאלה “לאיזו מטרה מיועדת ההלוואה?”, אלו תשובות שאסור בשום אופן לענות:

 • “כדי לפתח את החברה” – תשובה כללית מידי.
 • “לצורך רכישת בית” – מנוגד לתנאי הקרן.
 • “לחתונה של הבן” – גם זו תשובה המנוגדת לתנאי הקרן.
 • “עבור משיכת משכורות, לא משכתי שכר מספר חודשים” – תשובה המרמזת על קשיים שבהם מצויה החברה.
 • “נשמור את הכסף בצד, שיהיה לנו כשנצטרך” – ישנן חברות אחרות שיש להן צורך מיידי בכסף.
 • “עדיין לא החלטתי” – צריך להגיע עם מטרה ברורה שלשמה נצרך הכסף.

הצעד הנכון והבטוח הוא לפנות לחברה המציעה תוכנית עסקית הלוואות. תכנית כזו מציגה את כל המהלך המתוכנן, מאפייני החברה, סקירת הרעיון, בחינת החולשות והחוזקות האיומים וההזדמנויות, סביבת הפעילות וכמובן מציגה את התקציב והתוכנית לניהולו.

הפרמטרים שיש לקחת בעת ההלוואה

להלן חלק מהפרמטרים שיש לקחת בחשבון בבניית תוכנית עסקית הלוואות:

 • במה עוסקת החברה?.
 • מהם היעדים והמטרות?.
 • מיהו קהל היעד?.
 • מהו התקציב?.
 • סקירת התחום ו\הענף.
 • מהם החוזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים של החברה (מודל swot).

תכנון לא מקצועי עלול להוביל לקשיים תזרימים, וזה על אף שהעסק בעל פוטנציאל לרווח. יש לבחון את תנאי החזרת ההלוואה, תוך בחינת תזרים המזומנים הצפוי מידי חודש.

לסיכום, תכנון באמצעות ייעוץ פיננסי בצורה נכונה עשוי להוביל עסק להצלחה! בשביל לבצע את זה בצורה היעילה ביותר יש לפנות לחברה המציעה כתיבת תוכנית עסקית הלוואות. חברה כזאת יודעת לזהות את צרכי העסק, לנתח את ההתנהלות העסקית, לתכנן את התקציב הנכון לבית העסק, לנהל תזרים מזומנים ולהתנהל מול הבנקים בצורה מקצועית. כל זה במטרה למקסם את הפוטנציאל הגלום בעסק ולהוביל אותו להגשמת המטרות, להגדיל רווחים ואף לשמר אותם לאורך זמן. חברה מקצועית חושבת מראש על ההוצאות הצפויות וגם על אלו שאינן צפויות.

לעתים אף נדרש לפנות לגיוס משקיעים חיצוניים, חברה העוסקת בתחום בניית תוכנית עסקית הלוואות תבנה עבור בית העסק מצגת שיווקית מקצועית המציגה את הרעיון העסקי, ותוכל לספק זווית רחבה יותר על בית העסק מההיבט העסקי והפיננסי כאחד. נכון שהעלויות של שירות מקצועי כזה הן לא מבוטלות, אולם, בבחירת שירותים אלו חוסך בית העסק את הנפילה הכלכלית שהיה עלול להיות מצוי בה באם היה בונה את התוכנית העסקית באופן עצמאי.

עוד מאמרים מעניינים באותו הנושא

תוכן עניינים

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
דרושים

דרושים יועץ עסקי, מנהל מדיה ומשרות נוספות

ייעוץ ארגוני בנתניה

האחריות הכרוכה בניהול של עסק היא גדולה מאוד, ויש משמעות לכל חתיכה בפאזל, מהבעלים, ועד לאחרון העובדים הזוטרים. אין ספק כי יש ניהול עובדים ורמות

ייעוץ ארגוני ברעננה

לא כל עסק יודע לעבוד נכון, ולכן, שווה לכם להיכנס לתהליך של ייעוץ ארגוני ברעננה, שיעזור באופטימיזציה של העסק.

ייעוץ ארגוני בתל אביב

ניהול של ארגון מכל סוג, הוא אינו דבר פשוט כלל וכלל, שכן כל ארגון הוא שונה ומגיע עם האתגרים שלו. יש הרבה מאוד אספקטים הקשורים

ייעוץ ארגוני בחיפה

העיר חיפה לקחה בשנים האחרונות כמה צעדים קדימה מבחינת קידום עסקים ואזורי מסחר. העיר מתפתחת בקצב מסחרר והרבה מאוד חברות וארגונים בוחרים לעבוד בה, לאור

דברו איתנו
אודות אורי מלר - מנהל חברת MINDED
אורי מלר
אודות עדי איצקין - מנהלת חברת MINDED
עדי איצקין
בקשו שיחה חוזרת
Call Now Button
התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד, שמי עדי.
במה אוכל לעזור?