fbpx

פיתוח לזכיינות

פיתוח לזכיינות, רשת עסקים זכיינים

אם יש ברשותכם עסק מצליח ואתם מעוניינים להתרחב, תוכלו להקים סניפים נוספים וליהנות מהרווחים אשר תפיקו מהם. כאשר תתחילו בכל הרעיון של פיתוח לזכיינות, זה יהיה כרוך בהשקעות הון וגיוסו, העסקת עובדים, מנהלים וכדומה. ניתן להרחיב בנוסף את העסק, באמצעות מכירת זכיינות ולהשתמש בהון ובמוטיבציה של הזכיינים כך שניתן להרחיב את המותג מהר יותר. בעל הרשת כידוע, הוא זה שנהנה מהתמלוגים מהכנסת הזכיינים.

זכיינות, עסקים, פיתוח, ניהול

הפרמטרים החשובים לפיתוח זכיינות מוצלח

ייתכן וכל הנושא של פיתוח לזכיינות, נשמע לכם מבטיח, אך לפני שתחשבו להפוך את העסק שלכם לזכיינות, עליכם יהיה לבחון תחילה, אם הקונספט העסקי שלכם, יתאים לשיטת הזכיינות. בכדי שתוכלו להחליט אם זה הכיוון שלכם מומלץ לענות על השאלות הבאות:

  • האם יש ביקוש למוצר שלך?
  • האם המחיר הקמעונאי של המוצר מתאים לציבור?
  • האם ניתן יהיה לקדם את המוצר ולפרסם אותו באמצעי המדיה בשוק?
  • האם קיימים מיקומים בעלי פוטנציאל אשר יצדיקו את הקונספט לרשת מזכה?
  • האם יש לך את המומחיות והניסיון הניהולי הדרוש על מנת להפוך למזכה?
  • האם תאפשר למישהו אחר, להשתמש בשם ובמוניטין שצברת?
  • האם אתה מאפשר למישהו אחר להשתמש בשיטת השיווק והתפעול שלך?
  • האם אתה תקבל מהזכיינים שתגייס תשלום חד פעמי, תשלום קבוע או את שניהם יחד?
  • האם אינך נדרש לממן בעזרת ההון העצמי שלך את הקמת סניפי הרשת?
  • האם תשקיע הון ביצירה של תשתית להקמת הרשת המזכה, האם תתמוך בזכיינים בהדרכה ובייעוץ המשפטי הנחוץ?
הנדסה, חתימה, מפתחות

יצירת המודל העסקי לזכיינות

יש להבין, כי הזכיין שלכם, הוא למעשה הלקוח שלכם ולכן, לפני הכול יש להכיר את הפרופיל של הזכיין הקלאסי. למשל, מה מחפשים הזכיינים, מה הזכיינים מחפשים בעצם? ואיזה סוג של זכיינים אתם מחפשים?. יש לדעת, כי האחריות שלכם והמחויבות כלפי הזכיינים שלכם, אינה מסתיימת לאחר חתימת הסכם הזיכיון, אשר מגן על הקניין הרוחני שלכם. ככל שהזכיין נאמן לחוקים שקבעתם לו, לקריטריונים ולנהלים, הוא חייב התייחסות כלקוח הנאמן שלכם.

יש להגדיר כמה קריטריונים ביצירת המודל העסקי של פיתוח לזכיינות כמו למשל: דמי הזיכיון הראשוניים כאשר אתם קובעים את הסכום. תשלום זה, יכלול את דמי הזיכיון, מציאת הלוקיישן המתאים לסניף הרשת, סיוע בתכנון, עיצוב הדרכה תפעולית ועוד. עוד בנושא טיפים להצלחת זכיינות.

יש לגבות תמלוגים חודשיים ולקבוע מה גובה התמלוגים החודשיים שתגבו מהזכיין בשל הוצאות שיווק ופרסום ולקבוע תכנית שיווק מסודרת. ההיבטים המשפטיים של כל נושא פיתוח לזכיינות חייבים להיות מנוסחים וברורים, כגון: הסכם הזיכיון, רישום הסימנים המסחריים של הרשת ועוד.

פיתוח רשתות זכיינות מצליחה

אל תעשו שום צעד בפיתוח לזכיינות ללא ייעוץ מקצועי והכוונה

אם אתה מנכ"ל רשת אשר מעוניין להתפתח ולפתח את הרשת באמצעות פיתוח לזכיינות, יש לקבל ייעוץ וליווי מקצועי, ע"י חברות המתמחות בייעוץ לזכיינות בכל התהליכים הדרושים לפיתוח של עסקי זכיינות. יש לבצע פיתח אסטרטגי נכון ויעיל, ערוצי שיווק, עזרים ניהוליים ומשאבי אנוש. יש ללמוד את השיטות השונות לרשתות המעוניינות להתרחב באמצעות שיטת הזכיינות, לבנות תכנית אסטרטגית לזיהוי זכיינים אשר יתאימו למאפייני הרשת ולמודל העסקי שלה..

יש לקבל סיוע נוסף ומקצועי בכל מיני תחומים עסקיים הקשורים אל פיתוח לזכיינות כמו איתור של מימון מכל מיני קרנות בתנאים מועדפים של מט"י. תהליך זה, כולל כתיבת תכנית עסקית לגיוס המימון לעסקים. האינטרס של חברה העוסקת בליווי מקצועי לעסקים הוא לקוחותיה בלבד, כך שיש לתת אמון מלא בחברה וכן לברר עליה כמה שיותר פרטים, איזה עסקים היא הקימה אם הם מניבים. כאשר המוניטין של החברה הינו ידוע ותחומי העיסוק של החברה מתאימים למודל העסקי שלכם, מומלץ למצוא חברה מומלצת ומוכרת, כך שתוכלו להיות שקט כי יש מי שמנהל אתכם נכון לכיוון ההצלחה.

מעוניינים להצליח בפיתוח לזכיינות?

כפי שהסקתם עד כה, הפעלת רשת בשיטת הזכיינות, טומנת שלבים רבים ומורכבים. ישנם סוגיות ניהוליות, עסקיות ומשפטיות. זו הסיבה שיש לפנות לחברה העוסקת בייעוץ וליווי עסקי כמו חברת MINDED שהיא חברת בוטיק העוסקת בתחום הקימעונאות, המזון המסחר והשירותים החברה מתמחה גם בנושא של פיתוח לזכיינות. לחברה היכרות עם למעלה מ-100 מודלים עסקיים שונים. החברה יודעת כיצד להוביל את לקוחותיה להצלחה המיוחלת וזאת בזכות ניסיון מקצועי, עשיר ורב שנים. החברה, מציעה ייעוץ לרשתות בהתהוות, כאשר סל השירותים של החברה כולל: בניית תכניות עסקיות, גיוס מימון, ניהול תקציב, פיתוח ארגוני, ייעול תהליכי העבודה ובדיקת היתכנות עסקית.

החברה מלווה את הנהלת הרשת, מתחילת הפיתוח לרשת ועד להתהוות הסניפים, תוך מעקב, ליווי והטמעה של תכניות עבודה. החברה מלווה את הדרג הניהולי ומסייעת בניהול תקציב נכון.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

MINDED - ייעוץ עסקי