fbpx

ליווי עסקים בקשיים

ליווי עסקים בקשיים, עסק בנפילה, משבר ניהולי

אין עסק אחד אשר לא עובר תקופות קשות במהלך ההקמה ונשאלת השאלה כיצד הוא עובר את התקופות הקשות. ניסיון של יועצים המתמחים במתן ליווי עסקים בקשיים מלמד כי אכן ניתן לסייע לאותם עסקים מכל הגדלים, בין אם מדובר בעסק גדול או בין אם מדובר בעסק קטן ויש לעשות זאת בצורה טובה ומושכלת.

על מנת לחלץ את העסק מקשיים אשר עשויים לפגוע בהתנהלות היומיומית, קיימת חשיבות עליונה להסתייע במתן ליווי עסקים בקשיים על מנת לא להיקלע פעם נוספת למצב הזה. נדגיש כי לחוסר הצלחה עשויים להיות גורמים רבים ומגוונים אשר משתנים בין עסק אחד לאחר ולא קשורים בהכרח לתחום של העסק. כך למשל לא מעט בעלי עסקים לא מבינים את המצב הפיננסי של העסק שלהם או לא ממש מוצאים זמן לעסוק בכך.

כושר ניהולי נכון הכולל פתרון בעיית תזרים מזומנים

יתרה מזאת, לעיתים יהיה צורך לעבוד על כישורי הניהול שלהם ולפעמים יהיה מדובר בבעיה של תזרים מזומנים שאינו מתוכנן ברמה הגבוהה ביותר. כל בעל עסק עסוק במטלות היומיומיות עד שלפעמים הוא מוצא את עצמו מגלה קושי להרים את הראש במטרה לאבחן את הבעיה. יתרה מזאת, כאשר אין לו את הכישורים הפיננסים לעשות זאת, הרי אין לו אפשרות לקבל תמונה כללית על העסק. מכאן יש חשיבות עליונה לפנייה אל יועץ עסקי אשר במסגרת העיסוק שלו יוכל לבחון את הסיבה להיווצרות הקשיים השונים. עוד בנושא מנהיגות והובלת עובדים.

בשיתוף פעולה עם היועץ העסקי ייבנו היסודות לתוכנית הבראה על מנת להבין מה בדיוק קורה בעסק. לצור כך היועץ יגיע וילמד בצורה מקיפה על העסק כולל דוחות של רואה חשבון ועד עובדים ומשכורות ומוצרים רווחים יותר או פחות. כמובן שתהיה התייחסות מקיפה למצב תזרים המזומנים במטרה להבין מה בדיוק קורה בעסק. לצורך כך היועץ יגיע אל מקום העסק במטרה ללמוד כמה שיותר פרטים ולבנות דוחות כלכליים משלו אשר מובנים לכל ומתייחסים לסוגיות בזמן אמת.

ליווי עסקים, יועץ מקצועי

יתרונות ליווי עסקים במשבר עם יועץ עסקי

מטרת הבדיקה של ייעוץ עסקי במסגרת ליווי עסקים בקשיים היא קבלת תמונה רחבה ככל הניתן בזמן אמת על העסק תוך דגש על איתור הבעיות השונות מהם העסק סובל והצעה ברורה לגבי ההמשך. לאחר בחינת הבעיות השונות היועץ בשיתוף עם המנהל של העסק עוברים לבנייה של תוכנית עסקית אשר מגדירה של הנושאים החשובים ביותר ודרכי הטיפול בהם וכמובן את היעדים המבוקשים – אין מדובר בתוכנית קצרה אלא בתוכנית רחבה אשר כוללת פירוט יתר תוך התמקדות בבעיות השונות והגדרה של תיקונים שונים, כאשר היועץ מלווה את המנהל של העסק לאורך כל הדרך. למעשה, מדובר על התבוננות כוללת אשר מטרתה היא לבחון התנהלות העסק במטרה להצעיד את העסק קדימה.

כל עסק אשר מצוי בקשיים יש נסיבות שונות אשר הובילו לכך. הכנת תוכנית עסקית נחשבת למרכיב עיקרי וכוללת בין היתר התייחסות למגוון סוגיות שונות כמו למשל הוצאות – בשל העומס היומיומי והשגרה בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם בעלי חוסר יכולת להתמודד עם חישוב ההוצאות.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

בקשו שיחה חוזרת
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
הגדלת המכירות בעסק

הגדלת מכירות בעסק היא בסופו של יום המטרה העיקרית של כל עסק, אבל לא מדובר במשימה פשוטה כלל וכלל. הרבה מאוד גורמים מעורבים בתהליך, ועל

תהליכי מכירה

שיווק של מוצר או שירות הוא תהליך הדרגתי ומורכב. אולם, רבים מהמשווקים לא מבינים כי תהליך השיווק הוא רק נקודת ההתחלה של גולת הכותרת- המכירה

ייעוץ אסטרטגי

נאמר ויש לכם רעיון אדיר , שירות או מוצר חדש ואתם פשוט יודעים שהוא נועד להצליח, אבל, מהו השלב הבא – כיצד תוכלו לתרגם את

מודל עסקי

המושג “מודל עסקי” הינו מושג דינמי, חדשני וגמיש. יצירת מודל עסקי חיונית לניהול עסקי לעסק ולתפעולו המוצלח. מהו מודל עסקי מוצלח ומהי חשיבותו – צוות

ניהול סיכונים

בשנים האחרונות עלה לכותרות מושג ניהול הסיכונים כאחד התהליכים החשובים והמשמעותיים בארגונים. כאשר הוא מבוצע כהלכה, ניהול סיכונים מאפשר לעסקים וחברות התנהלות עקבית ויציבה במישורים

Call Now Button
התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד, שמי עדי.
במה אוכל לעזור?