fbpx

ליווי עסקי לעסקים קטנים

ליווי עסקים לעסקים קטנים

ליווי לעסקים קטנים, האם זה נצרך? לרבים יש נטייה לחשוב שאם מקימים עסק קטן, אין צורך להשקיע בו יותר מידי, כי הרווחים שלו גם ככה יחסית קטנים, ולעתים אף אדם שהוא עצמאי מקים עסק קטן לצד עבודתו כשכיר, כך שההכנסות מן העסק הצדדי כביכול אינן משמעותיות. 

ואנחנו אומרים דווקא להסתכל על הדברים מהזווית ההפוכה. עסק קטן כמו עסק גדול, צריך שישקיעו בו כדי שיהפוך להיות רווחי בצורה כזאת שאולי תגרום לכך שמקים העסק יוכל להתקדם איתו בלבד, ללא הצורך להיות שכיר. כמה שתשקיע בעסק כך תראה תוצאות. ממש ביצה ותרנגולת. אולם, חשוב להשקיע במקומות הנכונים, ולא לבזבז זמן, כסף ואנרגיה על דברים שלא יועילו ואף יזיקו לעסק לצמוח.

סטארטאפ חדש, ייעוץ מקצועי

ליווי עסקי לעסקים קטנים כבר מתחילת הדרך

כאשר אדם מתחיל בהקמת עסק משלו הוא אינו יכול לחשוב על כל הדברים מראש, הוא לא יכול לקחת בחשבון אתגרים ומכשולים שיתקל בהם במהלך הזמן, הן בזמן ההקמה והן בפעילות השוטפת. היות ואין לו מספיק ידע וכלים לנהל את העסק. ישנם הרבה מאוד עסקים שנפתחו, ובעליהם שפכו עליהם כסף רב, הרבה מאוד אנרגיה וזמן לא מועט, ובסופו של דבר העסק לא צלח ונסגר, ומי יחזיר להם עכשיו את הזמן והכסף שאבד?

קיימות חברות אשר מספקות שירותים של ליווי עסקי לעסקים קטנים. היועצים העסקיים של חברות אלו משתמשים בידע המקצועי והכלים אשר רכשו עם שנות הניסיון שלהם ועם השכלתם בתחום הניהול, הכלכלה והעסקים. לא כל אחד יכול להיות יועץ עסקי, ובוודאי שלא כל אחד יכול לספק שירותי ליווי עסקי לעסקים קטנים. היועצים הללו לומדים את השטח בו פועל העסק של הלקוח שלהם, הם לומדים את השוק והמתחרים, הם מזהים את הצרכים של קהל היעד ויודעים להצביע על הדרך לפתרון באמצעות המוצר או השירות של הלקוח שלהם.

רעיון עסקי

בקיאות פיננסית כדרך הבטוחה להצלחה

כחלק מתפקידו של מי שמספק ליווי עסקי לעסקים קטנים, הוא צריך להיות בקיא בעולם הפיננסי, הן הכללי והן בתחום של הלקוח שלו. מאחורי עסקים קטנים, שלא כמו עסקים גדולים, אין בדרך כלל גב כלכלי חזק, ולכן הם צריכים לנתח את התקציב שעומד לרשות העסק, ומהו התקציב שיידרש בנוסף עבור כלל הפעולות, ובעיקר מהיכן מביאים אותו. תפקיד היועץ להביא בחשבון את כלל הסיכונים העלולים לעמוד בפני העסק בכל שלב בתהליך ההקמה ולאחריו.

בפני בעל העסק עומדות אפשרויות מסוימות מבחינת השגת הכסף הנדרש, אך לבצע את זה לבד ובאופן עצמאי כאשר אין לך ידע בתחום הפיננסים ואתה לא בקיא במונחים המקצועיים קשה עד מאוד, ובדיוק כאן ייעוץ עסקי יכול לסייע לך, והוא אף פונה בעצמו למקורות המימון ובודק את האפשרויות השונות ונלחם עבורך על האפשרות הטובה ביותר, זו המתאימה לעסק שלך בצורה אישית.

ליווי לעסקים קטנים ותוכנית עסקית

ליווי עסקי לעסקים קטנים כולל הכנת תוכנית עסקית אשר נכתבת יחד עם בעל העסק בהתאם לנתונים אותם אסף היועץ, כאשר מוגדרת מטרה ברורה ומדויקת ותחומה בזמן, ודרכי הפעולה הנצרכים להתבצע על מנת להשיגה. על בעל העסק ליישם את התוכנית כפי שנכתבת. ליווי עסקי תפקידו ללוות את בית העסק יד ביד, מתחילת התהליך ועד לסיומו, ובמידה ובסופו של תהליך לא מושגות התוצאות הרצויות, הוא אחראי למצוא את הבעיות ויחד לגשת לפיתרונן.

חשוב לדעת שלפני הקמת העסק קטן ככול שיהיה, יש פעולות בירוקרטיות שצריך לבצע, כמו פתיחת תיק ברשויות השונות, החלטה על סוג החברה וכדומה, הרב בירוקרטיה שלא תמיד ניתן לבצע באופן עצמאי, על כן גם כאן נמצא היועץ העסקי לסייע ולעזור.

נענה על השאלה שנשאלה בתחילת המאמר, כן, ליווי לעסקים קטנים נצרך, כפי שנצרך עבור עסקים גדולים ואולי במקרים מסוימים אפילו יותר. בעלי עסקים קטנים צורכים ליווי מקצועי של מי שיכול לנהל עבורם את העסק בצורה הטובה ביותר, כך שהכסף הרב שישקיעו לא ירד לטמיון, בתקווה שיגרום לעסק להפוך רווחי ומצליח.

קראו על המאמרים הבאים באותו הנושא

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

MINDED - ייעוץ עסקי