תוכנית עסקית להקמת גן ילדים

החלטתם לפתוח עסק בתחום גני ילדים? את המדריך הבא בנושא תוכנית עסקית להקמת גן ילדים אסור לכם להחמיץ! קראו הכל בנושא, וגלו כיצד לתרגם את הקמת העסק להצלחה.
יצירות בגן ילדים

הקמת גן ילדים זה ממש לא משחק ילדים. מדובר באחד מסוגי העסקים המורכבים ביותר, ויש לכך סיבות רבות. הילדים שלנו הם הדבר החשוב והיקר ביותר עבורנו. במיוחד במציאות של ימינו, כאשר גנים חדשים נפתחים חדשות לבקרים, אך לא כולם עוברים את מבחן המציאות, ואולי טוב שכך. ובכל זאת, הקמת גן ילדים הוא בבחינת הקמת עסק לכל דבר. וכדי שיוכל להתנהל בצורה הטובה ביותר יש להכין תוכנית עסקית להקמת גן ילדים. לפני שמתחילים בכתיבת תוכנית עסקית להקמת גן ילדים יש להצטייד באישורים וברישיונות של הרשות המקומית והמדינתית, וכן כל עובד צריך לספק תעודת הסמכה בהתאם לתחום.

עסקים, איורים של הצלחת עסק

האישורים בידכם? כתבו תוכנית עסקית להקמת גן ילדים

מתחילים בהסבר על ענף הגנים והמעונות, מה הפתרון שלכם כגן עבור הילדים והוריהם, איך זה עונה על הצורך שלהם, פירוט על מה יקבלו הילדים בגן, לדוגמא: סוגי המזון, חוגים, פעילויות, וכדומה. וכן עלות חודשית עבור כל ילד ועלויות חד פעמיות במידה וקיימות. יש לתאר את הלו”ז היומי, מה קורה בכל שעה משעות היום. האם יתקיימו אסיפות הורים ומתי, מועדי חופשה בהם הגן סגור, טיולים וכדומה.

יש לפרט אודות הגן שאתם מתכוונים לפתוח, מהן שעות הפעילות של הגן, עבור אילו גילאים, כמה קבוצות גיל, כמה ילדים בכל קבוצה, כמה אנשי צוות פר קבוצה, מהם היתרונות של הגן שלכם על פני הגנים האחרים בסביבה, אילו חוגים יהיו בגן, אילו פעילויות קבועות וחד פעמיות. כדאי לציין על רמת החינוך והטיפוח של הגן, מה מיקומו של הגן ומה הסיבה לבחירת מיקום זה, מי קהל היעד (כמובן שילדים והורים, אבל האם יש חתך סוציואקונומי למשל? מהו?). 

היתרונות והחסרונות שלכם וכיצד לייעל את ההקמה?

לכל גן ומעון חסרונות ויתרונות בדיוק כמו בכל עסק אחר. כאשר כותבים תוכנית עסקית להקמת גן ילדים יושבים, מנתחים ומזהים את החסמים שעלולים להופיע אצל קהל היעד (ההורים), ישנם הרבה מאוד פרמטרים אותם בוחנים ההורים בבחירת גן, ובניהם בטיחות הילדים והתנהגות אנשי הצוות לילדים: חשוב לבדוק את רמת הבטיחות והתקנים וסוגי הביטוחים לילדי הגן וכל מה שקשור לצד המשפטי. 

כל מתקני הגן צריכים אישורי בטיחות וכן נהלים לגביי מועדים של בדיקות תקופתיות לאחזקה וניקיון עבור שמירה על בטיחות הילדים. במציאות של ימינו, בה אנחנו שומעים לא אחת על אנשי צוות שמתעללים בילדים חשוב מאוד להקפיד על בחירת צוות ממש בפינצטה, שיהיה אנושי, חם ואוהב, ובד בבד מוסמך לעבודה עם ילדים ובעל הכשרה מקצועית בתחום. עוד על הכשרת עובדים.

בתכנית העסקית יש לתאר כיצד אתם בתור גן מתכוונים לעמוד בסטנדרטיים של ההורים, לדוגמא מבחינת הבטיחות במתקנים ובפעילויות השונות ומבחינת אנשי הצוות שיתנו חום ואהבה.

תוכנית עסקית להקמת גני ילדים | MINDED

תוכנית עסקית להקמת גן ילדים בדגש על שיווק

החלק הבא של תוכנית עסקית להקמת גן ילדים מדבר על האסטרטגיה השיווקית בה יש לנקוט בכדי לשווק את הגן, לדוגמא: חלוקת פלאיירים בתיבות הדואר, פרסום מודעה בעיתון השכונתי, קידום ממומן ברשתות החברתיות ועוד. האקט השיווקי צריך להכיל מסרים ייחודיים המבדלים אתכם משאר הגנים, זאת משום התחרות הרבה שיש בענף זה. 

לאחר מכן מגיע החלק שמדבר על ההוצאות הצפויות וההכנסות הצפויות לשנים הקרובות, וכן לציין מתי לדעתכם צפויים להגיע לנקודת איזון כלשהיא. 

תוכנית עסקית להקמת גן ילדים מסייעת לתכנן מראש ולחשוב על כל הדברים אותם יש לבצע על מנת להקים גן ילדים מוצלח, כזה שההורים ידברו עליו עם הורים אחרים וימליצו, וכזה שאותם הורים ימשיכו לשלוח את הילדים הבאים שלהם לאותו מקום.

ייעוץ עסקי המתמחה בענף גני הילדים יוכל לספק לכם ליווי בכל התהליך שיוביל אתכם להקמת גן מוצלח שבסופו של דבר יהיה גם עסק רווחי. יועץ עסקי יודע לזהות את החסמים של קהל היעד ויודע להציע דרכים אחרות לעקוף את אותם חסמים. ליועץ יש כלים מקצועיים באמצעותם יכול ללוות בצורה מקצועית את מקים הגן.

תוכניות עסקיות נוספות בתחומים אחרים

תוכן עניינים

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פוסטים נוספים באותו בנושא
פיתוח ארגוני בחיפה

העיר חיפה הינה מגוונת באוכלוסייתה, ולכן כדי להצליח עם עסק עליכם להכיר את ארבעת הגורמים המרכזיים שכל עסק תלוי בהם. קראו עוד בנושא פיתוח ארגוני בחיפה.

פיתוח ארגוני בתל אביב

שירותי פיתוח ארגוני בתל אביב או בכל אזור אחר, כוללת בתוכה מספר מאפיינים חשובים ביותר לצורך התרחבות וצמיחה עסקית. כאן במאמר נדבר עליהם..!

ייעוץ ארגוני לחברות

גם אם החברה אינה נמצאת בקשיים, ובכל זאת רציתם למקסם את הרווחים של החברה, דעו כי בעזרת ייעוץ ארגוני לחברות תוכלו למצות את מלוא הפוטנציאל.

פתיחת עסק ברעננה

פתיחת עסק ברעננה או בכל עיר אחרת, דורשת מחשבה דקדקנית הבוחנת את כל ההיבטים של העסק עוד בטרם הקמתו. קראו על ההיבטים הנחוצים של כל עסק חדש.

מימון לעסק חדש

מימון לעסק חדש עלול להיתקל בקשיים ובירוקרטיה רבים, אולם באמצעות מספר דברים תוכלו לגייס את הסכום המבוקש ובתנאים הטובים ביותר..!

דברו איתנו
אודות אורי מלר - מנהל חברת MINDED
אורי מלר
אודות עדי איצקין - מנהלת חברת MINDED
עדי איצקין
בקשו שיחה חוזרת
Call Now Button
התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד. שמי אורי מחברת MINDED ואני כאן כדי לסייע בכל שאלה.
Powered by