fbpx

תוכנית עסקית לעסקים קטנים

תוכנית עסקית לעסקים קטנים

אם גם אתם חולמים בגדול ורוצים להקים עסק קטן, המאמר הזה הוא לגמרי בשבילכם. שלב ראשון בהקמת עסק קטן הוא בניית תכנית עסקית לעסקים קטנים. תכנית זו הינה הכרחית, וחשוב לבנות אותה בצורה נכונה ומתאימה לעסק שלכם.

יעדים/מטרות

המלצה חמה להקמת עסק קטן:

הפרידו את חשבון הבנק של העסק מחשבון הבנק הפרטי של המקימים. רבים נוטים לחשוב שכאשר מדובר בעסק קטן ניתן להכניס אותו לתוך חשבון הבנק הביתי הפרטי, בצורה זו אין מעקב נכון אחר ההוצאות וההכנסות של החברה, במידה ונעשות טעויות כלכליות בניהול העסק הן משפיעות באופן ישיר על מצבה הכלכלי של המשפחה. ניתן וצריך להחליט מה גובה המשכורת אותה ימשוך בעל העסק בכל חודש וכמה ישאיר לטובת העסק? תוכנית עסקית לעסקים קטנים חשוב שתכיל את הפירוט בנושאים הפיננסיים.

פתיחת עוסק פטור, התלבטות לגבי סוג העסק

מה כוללת תוכנית עסקית לעסקים קטנים?

  • פירוט אודות המוצרים ו \ השירותים שהעסק מציע. יש לציין מהו הצורך של קהל היעד, ואיך המוצר עונה לו על הצורך. בנוסף פירוט על: עלויות (ייצור, פיתוח, שיווק וכו’).
  • פירוט על מבנה החברה מבחינת הנהלה וצוות. האם החברה היא עוסק מורשה או פטור, מי עומד בראש, אילו תפקידים נצרכים לעסק בשלב ההתחלתי שלו ואילו תפקידים ידרשו בשלבים מאוחרים יותר וכדומה. מי קהל היעד של המוצר – האם b2b, b2c ?, האם יועסקו שכירים \ פרילנסרים, ואיך כל אחד מבעלי התפקידים תורם להצלחת העסק ולרווחיות שלו.
  • ניתוח שוק ומתחרים. יש לציין מה מצב השוק מבחינת מתחרים שמספקים מוצר דומה לשלכם, במה הם טובים יותר ובמה פחות, מה הבידול שלכם לעומתם – מה הייחודיות. כאן אפשר לראות בבירור כיצד ייעוץ עסקי יכול לתרום לבניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים כאשר הוא מכיר את השוק והסביבה בו פועל המוצר שלכם, ויודע לזהות את המתחרים, ויכול לסייע במחשבה מה הייחודיות של בית העסק שלכם לעומתם. אדם המצוי בתוך החברה הוא אינו אובייקטיבי וחושב שהמוצר שלו הוא הטוב ביותר ללא יכולת להסתכל על הדברים הפחות טובים במוצר, לכן אדם המגיע מבחוץ יכול לראות את הדברים בצורה אובייקטיבית יותר ובכך לסייע לעסק לזהות את הבעיות הקיימות ולצמוח משם.
  • פעילויות שיווק ומכירות. חשוב לפרט אילו פעולות שיווקיות ופרסומיות יבוצעו, מה מטרתם, כמה תקציב יוקדש לכל אחת מהן וכדומה. היום בעידן בו כל האפשרויות פרושות בפני קהל היעד, תמיד יש חשש מפני מתחרים שיאכלו נתח מהעסק שלך, ולכן צריך לבחון בצורה מעמיקה דרכי השיווק והעלויות הצפויות עבורן.
  • גיוס מימון לעסקים. האם קיים תקציב ראשוני, כמה יש להשקיע בתחילה, ומאיפה יגיע שאר הכסף?. חשוב לבחון בצורה מדויקת כמה כסף נצטרך בתחילת הדרך וכמה בהמשך, ובהתאם לכך להחליט על מקורות המימון.

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים אינה דבר של מה בכך אך היא חשובה מאין כמוה. כאשר הדברים רשומים במקום מסודר (ולא בראש) קל יותר לפעול כדי ליישם אותם. קיימות חברות מקצועיות המספקות שירותים של מתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים. הן יוצרות תוכנית עסקית שכזו בהתאם לעסק שלך, כמובן בשיתוף פעולה מלא של בעל העסק ומנהליו ומלוות אתכם לאורך כל הדרך. 

מדריכים נוספים לעסקים קטנים

בקשו שיחה חוזרת
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
הגדלת המכירות בעסק

הגדלת מכירות בעסק היא בסופו של יום המטרה העיקרית של כל עסק, אבל לא מדובר במשימה פשוטה כלל וכלל. הרבה מאוד גורמים מעורבים בתהליך, ועל

תהליכי מכירה

שיווק של מוצר או שירות הוא תהליך הדרגתי ומורכב. אולם, רבים מהמשווקים לא מבינים כי תהליך השיווק הוא רק נקודת ההתחלה של גולת הכותרת- המכירה

ייעוץ אסטרטגי

נאמר ויש לכם רעיון אדיר , שירות או מוצר חדש ואתם פשוט יודעים שהוא נועד להצליח, אבל, מהו השלב הבא – כיצד תוכלו לתרגם את

מודל עסקי

המושג “מודל עסקי” הינו מושג דינמי, חדשני וגמיש. יצירת מודל עסקי חיונית לניהול עסקי לעסק ולתפעולו המוצלח. מהו מודל עסקי מוצלח ומהי חשיבותו – צוות

ניהול סיכונים

בשנים האחרונות עלה לכותרות מושג ניהול הסיכונים כאחד התהליכים החשובים והמשמעותיים בארגונים. כאשר הוא מבוצע כהלכה, ניהול סיכונים מאפשר לעסקים וחברות התנהלות עקבית ויציבה במישורים

Call Now Button
התחלת שיחה
1
היי, נעים מאוד, שמי עדי.
במה אוכל לעזור?