fbpx

תוכנית עסקית לעסקים קטנים

תוכנית עסקית לעסקים קטנים

אם גם אתם חולמים בגדול ורוצים להקים עסק קטן, המאמר הזה הוא לגמרי בשבילכם. שלב ראשון בהקמת עסק קטן הוא בניית תכנית עסקית לעסקים קטנים. תכנית זו הינה הכרחית, וחשוב לבנות אותה בצורה נכונה ומתאימה לעסק שלכם.

יעדים/מטרות

המלצה חמה להקמת עסק קטן:

הפרידו את חשבון הבנק של העסק מחשבון הבנק הפרטי של המקימים. רבים נוטים לחשוב שכאשר מדובר בעסק קטן ניתן להכניס אותו לתוך חשבון הבנק הביתי הפרטי, בצורה זו אין מעקב נכון אחר ההוצאות וההכנסות של החברה, במידה ונעשות טעויות כלכליות בניהול העסק הן משפיעות באופן ישיר על מצבה הכלכלי של המשפחה. ניתן וצריך להחליט מה גובה המשכורת אותה ימשוך בעל העסק בכל חודש וכמה ישאיר לטובת העסק? תוכנית עסקית לעסקים קטנים חשוב שתכיל את הפירוט בנושאים הפיננסיים.

פתיחת עוסק פטור, התלבטות לגבי סוג העסק

מה כוללת תוכנית עסקית לעסקים קטנים?

  • פירוט אודות המוצרים ו \ השירותים שהעסק מציע. יש לציין מהו הצורך של קהל היעד, ואיך המוצר עונה לו על הצורך. בנוסף פירוט על: עלויות (ייצור, פיתוח, שיווק וכו').
  • פירוט על מבנה החברה מבחינת הנהלה וצוות. האם החברה היא עוסק מורשה או פטור, מי עומד בראש, אילו תפקידים נצרכים לעסק בשלב ההתחלתי שלו ואילו תפקידים ידרשו בשלבים מאוחרים יותר וכדומה. מי קהל היעד של המוצר – האם b2b, b2c ?, האם יועסקו שכירים \ פרילנסרים, ואיך כל אחד מבעלי התפקידים תורם להצלחת העסק ולרווחיות שלו.
  • ניתוח שוק ומתחרים. יש לציין מה מצב השוק מבחינת מתחרים שמספקים מוצר דומה לשלכם, במה הם טובים יותר ובמה פחות, מה הבידול שלכם לעומתם – מה הייחודיות. כאן אפשר לראות בבירור כיצד ייעוץ עסקי יכול לתרום לבניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים כאשר הוא מכיר את השוק והסביבה בו פועל המוצר שלכם, ויודע לזהות את המתחרים, ויכול לסייע במחשבה מה הייחודיות של בית העסק שלכם לעומתם. אדם המצוי בתוך החברה הוא אינו אובייקטיבי וחושב שהמוצר שלו הוא הטוב ביותר ללא יכולת להסתכל על הדברים הפחות טובים במוצר, לכן אדם המגיע מבחוץ יכול לראות את הדברים בצורה אובייקטיבית יותר ובכך לסייע לעסק לזהות את הבעיות הקיימות ולצמוח משם.
  • פעילויות שיווק ומכירות. חשוב לפרט אילו פעולות שיווקיות ופרסומיות יבוצעו, מה מטרתם, כמה תקציב יוקדש לכל אחת מהן וכדומה. היום בעידן בו כל האפשרויות פרושות בפני קהל היעד, תמיד יש חשש מפני מתחרים שיאכלו נתח מהעסק שלך, ולכן צריך לבחון בצורה מעמיקה דרכי השיווק והעלויות הצפויות עבורן.
  • גיוס מימון לעסקים. האם קיים תקציב ראשוני, כמה יש להשקיע בתחילה, ומאיפה יגיע שאר הכסף?. חשוב לבחון בצורה מדויקת כמה כסף נצטרך בתחילת הדרך וכמה בהמשך, ובהתאם לכך להחליט על מקורות המימון.

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים אינה דבר של מה בכך אך היא חשובה מאין כמוה. כאשר הדברים רשומים במקום מסודר (ולא בראש) קל יותר לפעול כדי ליישם אותם. קיימות חברות מקצועיות המספקות שירותים של מתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים. הן יוצרות תוכנית עסקית שכזו בהתאם לעסק שלך, כמובן בשיתוף פעולה מלא של בעל העסק ומנהליו ומלוות אתכם לאורך כל הדרך. 

מדריכים נוספים לעסקים קטנים

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

MINDED - ייעוץ עסקי