fbpx

פתיחת עסק

מרוץ עסקי, פתיחת עסק

פתיחת עסק מלווה בחששות והתרגשות. רגע לפני פתיחת העסק, ישנן נקודות מרכזיות אשר חשוב מאד להכיר. כאשר עולה הרצון לפתוח עסק חדש בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם מבינים בתחומם אבל לא בכל ההיבטים השונים הקשורים לפתיחה של עסק. לעיתים אותם אנשים עשויים להיות מומחים בתחומם אבל חסרי ניסיון בכל הקשור להיבטים של ניהול, הליכה בין הטיפות והבנה כי יש צורך בבניית תוכנית עסקית אשר תצעיד את העסק שלהם קדימה על מנת להבטיח חיי עסק ארוכים.

בשלב הראשון של פתיחת העסק חשוב מאד להגדיר את שלב האיפיון. רגע לפני שמתחילים לרוץ למס הכנסה או לפתוח חשבון עסקי כדאי להגדיר מספר דברים לגבי העסק ולוודא כי אנו רואים היטב את תמונת המצב.

  • הבנה לאיזה תחום משתייך העסק.
  • מיהו קהל היעד של העסק?
  • שם העסק.
  • איפיון מוצר אותו מתכננים למכור.
  • היכן העסק עומד לפעול – האם מהמשרד או מהבית?
סטארטאפ חדש, ייעוץ מקצועי

בדיקה של כדאיות כלכלית פתיחת עסק

רגע לפני היציאה לדרך חדשה חשוב ביותר לבחון את העסק מבחינה כלכלית – כדאי לדעת האם מדובר בעסק משתלם. ישנן מספר דברים אשר ניתן לבחון על מנת לענות על השאלה – עלות המוצר והיכולת למכור אותו ברווח וכמובן – האם יש את התקציב המתאים להקמת עסק חדש. לצורך כך ניתן לבצע הפקה של אבטיפוס כלומר להפיק את האבטיפוס של המוצר במטרה לבחון את העלויות. הניסיון בהפקת המוצר יאפשר לדעת מה יהיו העלויות.

במסגרת פתיחת עסק חדש, על היזם אשר יוצא לדרך חדשה לבחון את האיתנות הכלכלית שלו ולהביא זאת בחשבון במסגרת מערך השיקולים. בחינה של מערך השיקולים הכלכליים תסייע למנוע מצב בו היזם משוכנע כי יש ביכולתו את האמצעים הכלכליים על מנת לצאת לדרך החדשה אך בפועל אין זה כך והתוצאה עשויה להיות מפח נפש. מכאן, יש חשיבות רבה לשכור את שירותיו של יועץ עסקי הבקיא בתחום על מנת שיוכל לגלות מעורבות.

פאזל, חיבור חלקים

הגדרת הקונספט של העסק ובידול ממתחרים

במידה והעסק מבוסס על שירותים או שמא יש כבר אבטיפוס יש להחליט על הקונספט של העסק – כיצד מתכננים למכור, באילו אפיקים יש למכור ומי קהל היעד. מדובר בצעד חשוב ביותר עבור כל בעל עסק. בסיומו של שלב האיפיון מגיע השלב הבא של פתיחת עסק והוא הכנת תוכנית עסקית. מדובר בשלב חשוב ביותר ולכן יש להעביר את המושכות לידי יועץ מנוסה אשר לו הידע המתאים ביותר.

יועץ עסקי מנוסה בתחום ידע להכין מסמך ראשוני אשר יכלול בין היתר תכנון פיננסי וכלכלי וכך בעל העסק ידע בדיוק מה עומד לפניו. ישנן מספר נקודות אשר צריכות לבוא לידי ביטוי בתוכנית העסקית כמו למשל עלויות והוצאות עבור בעל העסק, רכישת ציוד מתאים, הוצאות שיווק צפויות. בואו נודה בזה, מרבית העסקים אינם דקתלון הרשת למוצרי ספורט וכאשר הם פותחים את דלתות העסק אנשים לא ממש מסתערים על העסק שלהם ולכן יש צורך בהכנת תוכנית מקיפה אשר תכלול היבטים רבים אשר יסייעו להצעיד את העסק קדימה לעבר הצלחה עסקית ופיננסית.

בבואכם אל יועץ לקראת פתיחת העסק, חשוב מאד לדעת כי אתם עומדים בפני תקופת הרצה ולעיתים יהיו שינויים מהותיים. אין זה מספיק רק לתכנן תקציב המיועד עבור פתיחת עסק אלא גם יש צורך לתכנן תקציב לתקופת ההרצה אשר עשויה להימשך כחצי שנה לפחות. בשלב הזה חשוב ביותר לבנות תוכנית כלכלית אשר תכלול בין היתר את עלויות ההקמה וגם את עלויות ההרצה וכן את ההוצאות הקבועות.

ייעוץ פתיחת עסק

יש להבין כי פתיחת עסק אחד אינו עסק אחר

בעת פתיחת עסק אתם וודאי מסתכלים על המתחרים שלכם, אבל חשוב ביותר להבין כי עסק אחד אינו עסק אחר ולכן חשוב מאד לעשות שימוש במקדמי זהירות תוך בחינת נתונים סטטיסטיים. ישנו פער בין בעלי עסקים אשר העדיפו להיעזר בשירותיו של יועץ עסקי לבין בעלי עסקים אשר העדיפו לצאת לדרך מבחינה עצמאית.

חשוב מאד לא לעשות הנחות! אנשים אשר חולמים על פתיחת עסק עשויים להגיע עם אופטימיות רבה ובדרך יכולים למצוא את עצמם עושים לא מעט הנחות תוך ייפוי המציאות במסגרת כתיבת התוכנית העסקית. ייפוי המציאות עשוי להיות נוח בעת פתיחת העסק אבל בטווח הארוך מדובר בשלב אשר עשוי להוביל לנזקים רבים.

פתיחת עסק עם יועץ אשר מכיר את התחום

בתחילת פתיחת עסק חשוב ביותר להיוועץ עם יועץ מקצועי אשר מכיר את התחום שלו ולו הניסיון והידע המתאימים ביותר. כך לדוגמא, אם ברצונכם לפתוח בית קפה בעיר גדולה, הרי חשוב להיוועץ עם יועץ המכיר את העיר וכמובן בקיא בענף המסעדנות ויש ביכולתו לתרום רבות להצלחת העסק. יכולת לכתוב תוכנית פיתוח עסקית בהתאם לצרכים של העסק בעלי עסקים אשר מחליטים להיעזר בשירותיו של יועץ או חברת ייעוץ יכולים ליהנות ממגוון רחב של יתרונות הבאים לידי ביטוי ביכולת לכתוב תוכנית עסקית בהתאם לצרכים של העסק וכך לחסוך לא מעט בלגן וזמן מיותר.

חסכון בטעויות רבות ויתרונות נוספים

עוד יתרון משמעותי של ליווי עסקי טמון ביכולת ללוות את העסק מהצעדים הראשונים של ההקמה דבר אשר עשוי לחסוך לא מעט טעויות אשר יכולות לעלות לא מעט כסף ושברון לב. מדובר בתהליך היועץ העסקי תורם את הידע והניסיון אשר עומדים לרשותו לטובת הצלחת העסק הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כלכלית.

בשל העובדה כי קיימת חשיבות עליונה לייעוץ מקצועי ובעל ניסיון רב, הרי שיש להשקיע לא מעט שעות בלמידה אודות קורות החיים שלו ולבחון אותו היטב תוך התבוננות על המקצועיות, הוותק וההסמכה. יתרה מזאת, יש לבחון את המוניטין המקצועי של אותו האדם וכמובן לבדוק מול לקוחות קיימים במטרה לשמוע חוות דעת על מנת לגבש את ההחלטה ולהבין האם עומד בפניכם אדם מקצועי ומתאים עבורכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

MINDED - ייעוץ עסקי