fbpx

פתיחת עסק ברעננה

חשבונית עסקה

פתיחת עסק ברעננה דורש בקיאות אודות העיר והסביבה שלה. רעננה הינה עיר השייכת לאיזור השרון, אולם מבחינה מנהלית היא משתייכת למחוז המרכז. כאשר עומדים לקראת פתיחת עסק ברעננה, כמו בכל מקום אחר, צריך להכיר את העסקים הקיימים בה, לדעת היכן איזורי הבילוי של התושבים, וזאת בכדי לדעת היכן למקם את העסק.

נפריד בין כמה היבטים הנלקחים כפרמטרים בעת פתיחת עסק ברעננה:

  • היבט התחרות: ברעננה פועלים בתי עסק רבים, ולפני שאתה ניגש להקים את העסק חשוב שתדע מי המתחרים הפועלים סביבך, יש לנתח את פועלם, להבין היכן הנקודות החזקות שלהם והיכן הנקודות החלשות יותר, מה הם מציעים לעומתך, מיהם המתחרים הגדולים ביותר בתחום בו פועל העסק שלך, ובעיקר כיצד לבדל את העסק שלך על פני המתחרים. כאשר אתה מוכן מבחינת התחרות, יש לך סיכויים טובים יותר לנהל את העסק בצורה חכמה יותר לעומת בתי העסק שאינם מכירים את המתחרים. כמו כן, היבט התחרות משליך גם על שלבים מאוד התחלתיים של פתיחת העסק, לדוגמא, אם תגלה שממש ליד מקום העסק העתידי שלך קיים עסק מתחרה, האם תשנה את דעתך ביחס למיקום העסק? זוהי שאלה שצריכה לעלות לפני שמקימים את העסק, כך שלא יושקע לשווא כסף רב, זמן יקר ומחשבות אינספור.
  • קהל היעד: ברעננה קיימת אוכלוסייה במצב סוציו אקונומי גבוה. חשוב להגדיר במדויק מיהו קהל היעד עוד בשלבים ההתחלתיים של פתיחת עסק ברעננה. יש צורך לדעת ולנתח במפורט את הצרכים והרצונות של קהל היעד המוגדר, ולבדוק שהמוצר או השירות שהעסק שלך מציע אכן מספק את הפתרון. הגדרת קהל היעד משליכה בין היתר גם על המסרים שבית העסק מעוניין להעביר. ע"פ קהל היעד אדע איזה מסר להתאים לו, ובאילו מדיות אבחר לפרסם.
  • תקציב: כפי שהזכרנו בהיבט הקודם, רעננה בעלת אוכלוסייה במצב סוציו אקונומי גבוה, לכן גם ההוצאות עבור בית העסק עשויות להיות יקרות יותר, לדוגמא: רכישת החנות או עלות שכירות, שיפוץ המקום עשויים להיות גבוהים מערים אחרות. וזהו דבר שיש לקחת בחשבון כאשר עומדים לפני פתיחת עסק ברעננה. בכלל כל הנושא הפיננסי הוא נושא בפני עצמו. יש לתכנן מראש את העלויות הראשוניות שיידרשו לפתיחת העסק וכן לתכנן מראש את העלויות החודשיות עבור כלל ההוצאות. בעל העסק צריך לבדוק מהו התקציב הנדרש לו לפתיחת העסק, ואת השאר יצטרך לגייס באמצעות מקורות מימון לעסקים. תכנון מראש בעניין התקציבי מסייע לניהול נכון יותר של העסק.
פתיחת עסק ברעננה | MINDED

היבטים נוספים בנושא הקמת עסק

ישנם כמובן היבטים נוספים שניתן לדון עליהם בנושא הקמת עסק. אלו שפירטנו הם רק על קצה המזלג. בעל עסק צריך להיות בקיא בכל עולמות הניהול, הכלכלה, השיווק, האסטרטגיה וכו' על מנת לנהל את העסק בצורה חכמה, וכזו שתניב רווחים. אך בעל העסק לבדו אינו יכול ואינו צריך לבצע את הכל בעצמו, לכן מומלץ להיעזר ביועץ עסקי המספק שירותי ייעוץ וליווי אישי לכל אורך התהליך, עוד מטרום הקמת העסק ותוך כדי פעילותו. היועץ העסקי בקיא בנושאים הפיננסיים, הניהוליים, המקצועיים, השיווקיים ולמעשה מספק ארגז כלים לבעל העסק. היועץ העסקי מנתח את המתחרים, את קהל היעד, מסייע בבחירת המסרים ובאילו מדיות יפורסמו, מייעץ מהו התקציב הנדרש לפתיחת העסק ומהן העלויות שיידרשו עבור כלל הפעילות, ועוד.

היועץ העסקי מאפשר לבעל העסק את השקט הנפשי להתעסק בדברים שהוא צריך לעסוק בהם, ובמה שהוא יודע, ויחד בשיתוף פעולה ניתן להגיע לעסק מצליח ומרוויח.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח לשוחח
שתפו:
תוכן עניינים
מאמרים אחרונים שעלו לאתר
ניהול ההוצאות בעסק

כל בעל עסק חייב לדעת בכל רגע נתון אם העסק שלו מרוויח או מפסיד.ניהול ההוצאות בעסק באופן תקין יסייע לבעל העסק לתכנן קדימה את פעולות

ניהול לקוחות

אחד התחומים המשמעותיים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול לקוחות נכון וחכם.כיצד ניתן לייעל את ניהול הלקוחות בעסק? כיצד תוכלו לשמור על הלקוחות שהשגתם? כיצד

ניהול משברים

כל בעל עסק גדול כקטן יודע, שגם בעסק מצליח ומשגשג, עשויים להתרחש משברים.אף אחד מאיתנו אינו חסין נגדם, השאלה הנשאלת ניהול משברים – כיצד מתמודדים?איך

ניהול משימות

בתחרות הרבה המצויה כיום בין עסקים, אין ספק שללא ניהול נכון של משימות ושל זמן קשה מאוד לשרוד ולהצליח.צוות המומחים של חברת מיינדד ייעוץ עסקי,

MINDED - ייעוץ עסקי